Juerga

Juerga
Kraj:
Polska
www:
http://www.myspace.com/juerga

Dj Juerga zaczął swoją przygodę muzyczną w roku 2002 kiedy to na poznańskiej scenie muzycznej swoje pierwsze imprezy organizowała, jeszcze wtedy nie firmująca swoją nazwą portalu – Muzikanova. Właśnie na imprezach z tego cyklu w legendarnym, nieistniejącym już klubie Bolanda otrzymał pierwszą szansę grania. We wtorki we wspomnianym klubie szlifował swoje umiejętności, która prezentował w weekendy.

Pierwsze imprezy pociągnęły za sobą chęć stworzenia pewnej marki, dlatego wraz ze swoim przyjacielem Dj Juniore stworzył duet DabitemWucho, który z czasem przerodził się w dj’ski kolektyw. Po krótkim czasie do Dabitem dołączył Dj Doktor z Gorzowa Wlkp, z którym organizowali cykl imprez w klubach tego wielkopolskiego miasta, m. in. Pozytyw oraz Fsamras Klub. Do tej trójki dołączył również Dj Bra-H dopełniając w ten sposób kolektyw dj’ów, ale przede wszystkim kolektyw przyjaciół.

Odmienne charaktery wszystkich członków skutkowały różnorodnością imprez jakie grali. Dwójka założycieli Dabitem Juniore Juerga grali na początku swojej działalności w takich poznańskich klubach jak: Czyli, Avocado, Subway, Deep, Hipokryzja, Bolanda, Negatiff. Wraz z pozostałymi członkami kolektyw występował również w Gorzowskich klubach: Pozytyw oraz Fsamras Klub.

Pamiętną imprezą jest weekend na początku działalności klubu Terytorium gdzie DabitemWucho zorganizowało cały weekend pod hasłem Digital Playground . W piątek zagrał Juniore Sabio /bębny, kongosy ,wokal /, w sobotę set na 4 decki zagrali Dj Doktor i Juerga. Do największych jednak imprez w jakich brał udział Dj Juerga należą występy w poznańskim Eskulapie gdzie występował z takim gwiazdami jak Barry Ahsworth oraz Mark Knight.

Zajął również drugie miejsce w zorganizowanym w tym właśnie klubie konkursie dla młodych djów – Fresh Dj’s, a wyprzedził go jedynie… Dj Juniore.
Styl dj Juerga zmieniał się niejednokrotnie jednak cały czas orbitował wokół rytmów hiszpańskich oraz portugalskich, których znakiem rozpoznawczym były wszelkiej maści bębny, kongosy oraz mnogość innych instrumentów perkusyjnych. Wpływ tego klimatu słychać we wszystkich utworach jakie gra, czerpiąc z gatunków pełnych energii i podrywających parkiet.

Ulubione wytwórnie to Stereo Productions, Beatfreak, Suburban, Realbasic Recordings, Urbana, Terratraxx. Najbardziej ceni wspomnianą energię w kawałkach dlatego jego sety są niepowtarzalną mieszanką wybuchowego charakteru Juergi z eksplozją dźwięków, które nie pozwalają stać bezczynnie w miejscu.

W roku 2007 otwiera wraz z 2 przyjaciółmi agencje muzyczna Scandal, otwierając jej podwoje na imprezie z udziałem m. in. Jeffa Bennetta. Angażuje się w nowy projekt djsko-producencki Scandalistaz publikując nieoficjalnie numer pt tytułem „After Hell”. Rozpoczyna również współpracę z polską edycją DJ Magazine, publikując w nim felietony zachęcające do zagłębienia się w fenomen tribal oraz house. Ma również nadzieje, że rok 2008 będzie jednym z najlepszych lat w historii swojej przygody z muzyką elektroniczną.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →