Joop

Joop
Kraj:
Holandia
www:
http://www.dj-joop.nl/

Joop urodził się w 1975 roku w Holandii w mieście Leeuwarden. Jego pierwszy kontakt ze światem płyt winylowych ,słuchawek i pokręteł miał miejsce w wieku 13 lat. Trzy lata później stanął za deck’ami w klubie w swoim rodzinnym mieście grając początkowo w każdy piątek i sobotę. Granie w tamtejszym klubie sprawiło ,że Joop poczuł po niedługim czasie miłość do deejaying’u. Nauczył się utrzymywania dobrego kontaktu z publicznością ,rozpoznawania czego oczekują w danej chwili i zaspakajania ich muzycznych oczekiwań swoimi specyficznymi setami i utworami ,które do dziś stanowią jego „firmowy znak jakości” – jako dj’a i producenta. Jego sety to niezwykła mieszanka zarówno lekkich melodii uplifting trance’u jak i poteżna dawka energetycznych brzmień techtrance’u a nawet tech/progressive house’u.
Przełomem w karierze Joop’a był występ na scenie głownej Trance Energy w Holandii po którym to otworzył się worek z występami na takich imprezach jak Mystery Land ,Sensation Black ,Innercity.
Razem z Marco V, Johanem Gielenem, Daną, Arminem van Buurenem oraz Yvesem de Ruyterem – Joop uczestniczy w imprezach z cyklu ID&T Radio Tour.
Jako producent – Joop zasłynął po raz pierwszy w roku 2002 kiedy to ukazała się jego pierwsza produkcja – „Act of God” ,sygnowana znakiem ID&T-Label. „Act of God” zrobił ogromną furorę na całym świecie i był grany przez wielu znanych i cenionych dj’ów takich jak Cor Fijneman ,Marcel Woods ,Armin van Buuren czy Kai Tracid. W tym samym roku ,Joop zmiksował oficialną kompilację ID&T na Trance Energy 2002.
Druga produkcja Joop’a była także bardzo pozytywnie odebrana zarówno przez dj’ów i producentów jak i publikę. Winyl „Sonsuz” – bo o nim tutaj mowa – to mocna dawka mrocznego trance’u ,specyficznego brzmienia melodii połączonej z lekkim ,płynącym tureckim wokalem. Po drugiej stronie 12” placka znalazł się remix Marka Normana.
Kolejnym uderzeniem Joop’a w scene techtrance był winyl – The World/Another World ,który również stał się miażdżącym przebojem granym m.in. przez Tiesto podczas jego autorskiego eventu – Tiesto in Concert.
Jego najnowsza produkcja – „The Future” jest oficjalnym hymnem tegorocznej edycji Trance Energy i podobnie jak poprzednie produkcje jest rozchwytywana przez dj’ów i stanowi niemal niezbędny składnik techtrance’owych setów.
Podsumowując – Joop to postać ,która udowadnia i potwierdza ,iż nie trzeba wcale wydawać dziesiątek produkcji po to by być na topie. Czasem lepiej poświęcić wiecej czasu na stworzenie dobrego kawałka niż wydawać co chwile utwory, które nadają się tylko do radia z ostro okrojoną playlistą i włączoną funkcją repeat (/ repeat all gniots).

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →