Jon O’Bir

Jon O’Bir
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.jonobir.com/

Kariera Jona rozpoczęła się we wrześniu 2002 od pokonania 300 innych obiecujących DJ’ów startujących wraz z nim w konkursie Magazynu M8. Niedługo po tym sukcesie jego potencjał został dostrzeżony przez Godskitchen. Poszukiwali oni bowiem młodego i zdolnego DJ’a, któremu mogliby powierzyć funkcję rezydenta i dać szansę rozwoju jego kariery.

„To jest niewiarygodne! Pokochałem mixowanie od momentu kupienia pierwszego zestawu 'decków’ dwa lata temu. Teraz dostałem możliwość prezentowania swoich umiejętności w klubach w całym kraju, przed wielotysięczną publicznością.” – Jon O’Bir, Mixmag 2003.

Kiedy Fergie (BBC Radio) dowiedział się o rosnącym zainteresowaniu osobą Jon’a, zaprosił go do zaprezentowania się w jego audycji w Radio 1. Półgodzinny set O’Bira, który zabrzmiał na żywo we wszelkich możliwych częściach świata, powalił wszystkich na kolana. Fergie był zszokowany lawiną maili i pozytywnych komentarzy. Już wtedy można było przewidzieć wyjątkowo dynamiczny rozwój kariery tego artysty. Fergie zaoferował Jon’owi miejsce w programie 'Fergies Fledglings’ na stronie Radio 1. Dostał on również w krótkim czasie kolejną możliwość zademonstrowania swoich umiejętności w ekskluzywnym gościnnym mixie w międzynarodowym show radiowym Judge Jules’a oraz w Essential Selection Pete’a Tong’a. Był również gościem setnego wydania „A State of Trance” Armina van Buurena.

Jon jest jednym z wiodących DJ’ów na świecie, mającym niemały wkład w rozwój sceny trance’owej. Jedną z kluczowych cech wyróżniających Jon’a na tle innych DJ’ów, jest chęć promowania produkcji młodych artystów. Jeśli chodzi o dokonania producenckie O’Bira, należy wspomnieć o współpracy z innym młodym i utalentowanym producentem – Gareth’em Emery. W rezultacie połączenia sił powstał singiel 'Escapade’, który okazał się dużym sukcesem, uzyskując poparciem m.in. Paula van Dyka czy Tiesto. Kolejnym wspaniałym efektem studyjnej współpracy Jon’a i Gareth’a był 'Bouncebackability’. Trzeci singiel O’Bira i Emery’ego: 'No Way Back’ cieszył się olbrzymim uznaniem Armina van Buurena, który w audycji ASOT został wybrany „Future Favourite” i „Tune of The Week”, co nie zdarza się każdemu!

Rok 2004 był kontynuacją pasma sukcesów w karierze Jon’a. Rezydentura w Godskitchen, pozwoliła mu pokazać swoje niezwykłe umiejętności w czasie rozgrzewania publiki przed występami największych DJ’ów świata, takich jak Sasha, Paul van Dyk, Tiesto, Armin van Buuren, zdobywając w swojej ojczyźnie rzesze fanów w każdym klubie, w którym się pojawił. Rok 2004 był też pierwszym rokiem, kiedy mógł zaprezentować swoje umiejętności poza granicami kraju. Grał w USA, Kanadzie, Hong Kongu oraz Europie. Najbardziej znaczącymi występami Jon’a w tamtym okresie był występ w Noc Sylwestrową w Nowym Jorku dla 5 tys. publiczności, u boku Paul’a van Dyk’a, który od początku kariery był dla O’Bira inspiracją, a także gra wraz Ferry’m Corsten’em w jego 21-sze urodziny w Chicago

Lata 2005 – 2006 przyniosły Jon’owi dalszy wzrost popularności. Rozpoczęło się to gościnnym występem w Essential Mix w styczniu, a następnie ofertą poprowadzenia własnego show w BBC Radio 1! O’Bir dołączył do Eddie’go Halliwela i Nic’a Fancuilli, jako kolejny rezydent Radio1. To pozwoliło mu już na dobre zaistnieć w czołówce światowej sceny trance’owej- zyskał nowych fanów oraz dostał szanse grania w legendarnym klubie Space na Ibizie!

Miłość Jon’a do muzyki trance – bo bez wątpienia możemy tak to nazwać, zaowocowała powstaniem, we współpracy ze świetnie zapowiadającym się producentem – Rob’em Stevenson’em znanym lepiej jako Activa, własnego labela: 'Conspiracy Recordings’. Label ten okazał się spektakularnym sukcesem: praktycznie każde wydawnictwo cieszyło się uznaniem najważniejszych postaci sceny trance, produkcje te ukazywały się wielokrotnie na kompilacjach Tiesto czy Armina van Buurena. Rok 2006 także okazał pomyślnym dla O’Bira: obie jego solowe produkcje 'Effectual’ i Ascendancy’ przetoczyły się szerokim echem przez międzynarodową scenę klubową. Przyszłość rysuje się bardzo optymistycznie dla tego urodzonego w Nottingham artysty. Solowy album, nad którym prace zostały już rozpoczęte, ukaże się na początku 2008 roku. Wciąż rosnącą popularnością cieszy się jego radiowe show 'Ways & Means’, które przyciąga ciągle rzesze nowych fanów.

Dyskografia:

Oryginalne produkcje:
Jon O’Bir pres. Outlaws – Ways & Means (Conspiracy)
Eluna V’s Jon O’Bir – Escape (Enhanced Progressive)
Jon O’Bir – Ascendancy (Conspiracy Ltd)
Aira Force – No One Knows (Conspiracy Ltd)
Aira Force – Topside (Conspiracy Ltd)
Airwave & Jon O’Bir – The Promise I Made (Bonzai)
Gareth Emery & Jon O’Bir – Integrate (Fiveam)
Gareth Emery & Jon O’Bir – Now Way Back (Fiveam)
Jon O’Bir – Effectual (Conspiracy)
Gareth Emery & Jon O’Bir – Bouncebackabilty (Fiveam)
Gareth Emery & Jon O’Bir – Escapade (Fiveam)

Remixy:
NR:32 – L.M.Y. (Aira Force Remix) [Conspiracy]
Jose Amnesia feat. Jennifer Rene – Louder (Jon O’Bir Remix) [Armind]
Emotional Horizons – Autumn [Jon O’Bir Remix] (Conspiracy)
Maarten Hercules – Harmonics [Eluna V’s Jon O’Bir Remix] (Enhanced Progressive)
Mr Sam Feat. Kirsty Hawkshaw – Insight [Aira Force Remix] (Maelstrom)

Albumy:
Jon O’Bir – From Within [Label TBC] [Released TBC]

Kompilacje:
Residency One – Compiled & Mixed by Jon O’Bir [Baroque Records] [2006]
Godskitchen Worldwide – Compiled by Jon O’Bir [New State] [2003]

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →