John Digweed

John Digweed
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.johndigweed.com

Często zdarza się, że DJe całkowicie zatracają się w kuszącym świecie, zdominowanym przez pieniądze, najnowsze trendy i szeroko rozumiany ‘lans ‘, spychając muzykę na boczny tor. Digweed, na szczęście, wciąż postrzegany jest jako artysta wiarygodny, inspirujący i nieustannie dążący do perfekcji.
Lista jego dokonań i osiągnięć jest wystarczająco długa i imponująca, aby jego rywale nie mogli spać spokojnie. Digweed rozpoczął grać już jako 13-latek, w swoim garażu. Jego pierwsze demo krążyło przez niemal 10 lat, przekazywane z rąk do rąk, zanim trafiło do Geoffa Oaksa i stało się przepustką do jego kariery – w pierwszej połowie lat 90-tych rezydował w klubie Renaissance, był pierwszym brytyjskim DJ-em (razem z Sashą), który objął rezydenturę w Stanach, nieustannie przoduje w rankingach 10 najlepszych, międzynarodowych DJ-ów, sporządzanych przez, cenione w kręgach klubowych, wydawnictwa – DJ Magazine i Muzik. Krążek „For What You Dream Of”, wydany w jego własnej wytwórni płytowej “Bedrock” w 1993 roku, został wykorzystany w ścieżce dźwiękowej do kultowego już filmu „Trainspotting”, co przysporzyło mu wielu nowych fanów. Kolejne kamienie milowe to m.in. zainicjowanie comiesięcznego klubowego eventu Bedrock, który rozrósł się do skali międzynarodowej i status złotej płyty za album „Renaissance”, stworzony wspólnie z Sashą.

Talent Digweed’a sprawia, że jego pojawienie się nawet w odległych zakątkach Australii, Afryki i Azji spotyka się z takim samym uznaniem i budzi podobne emocje, jak w rodzimej Europie czy Ameryce. I nic nie wskazuje na to, by stan ten miał ulec zmianie.
Digweed ma tygodniową audycję radiową w rozgłośni KISS 100, emitowanej z Anglii. Jego dotychczasowe transmisje można odebrać na darmowym programie „podcast” na itunes.
14 kwietnia 2008 roku pojawiła się najnowsza kompilacja stworzona przez Johna Digweeda – Transitions Vol. 4. Na mixie trwającym 73 minuty znajdziemy 22 utwory. Usłyszymy tam znane już Ink & Needle, Guy J, Pig & Dan, jak również premiery w postaci Henry Saiz, Myers Briggs czy też Soliquid.

W Polsce John Digweed po raz pierwszy zaprezentuje się wspólnie z Sashą na Creamfields Poland 16 sierpnia 2008 we Wrocławiu, w specjalnie przygotowanym na tę okazję unikatowym secie!

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →