Johan Gielen

Johan Gielen
Kraj:
Holandia
www:
http://www.johangielen.com/

Jesteś na imprezie, która wydaje ci się być taka sama jak ostatnia i przed ostatnia itd..? Dobrze się bawisz, lecz nie czujesz zbytniego entuzjazmu oraz energii? Atmosfera jest nieco denna? A gdy się rozglądasz czujesz, że nie tylko ty potrzebujesz pozytywnego zakręcenia? DJ za konsoletą naprawdę daje z siebie wszystko, jego umiejętności mixowania są dobre, ale to wszystko, co dobrego możesz o nim powiedzieć?
Już myślisz o opuszczeniu imprezki, kiedy za Dj’ką pojawia się nie, kto inny jak Johan Gielen i jest ciepło witany… coś za chwile się wydarzy! Taka myśl Cię nachodzi patrząc na innych uczestników imprezy a oni patrzą na Gielena z wielkim oczekiwaniem. Czy to jest ten DJ na którego wszyscy czekali? Czy uda mu się ocalić wieczór i sprawić by cała sala zaszalała? Długo nie trzeba czekać by dostać odpowiedz na to pytanie. Jego umiejętność czytania zachowań tłumu daje mu możliwość wyboru odpowiedniego utworu, który rozrusza ludzi. Nagle imprezka odżywa na całej sali! Ludzie zaczynają krzyczeć i gwizdać na cześć, DJ’a który uskrzydla serca tłumu. Johan Gielen gra, impreza się zaczyna…

W każdej biografii możemy przeczytać jak wspaniałymi są DJ’ami i producentami, uczysz się i dowiadujesz wszystkiego, co już dokonał. Nie wspominając, o wszystkich nagraniach, które wyprodukował i które rozkręcił.

Fakt po fakcie, ale co fakty tak naprawdę znaczą? Czy ważne jest by wiedzieć, że Johan Gielen urodził się w 1968 roku w Belgijskim mieście Mol i wydał swoją pierwszą płytę w wieku 17 lat? Lub, że sprawdził się w produkcji takiego utworu jak 'Airscape’? Znaczenie remixów dla tak słynnych artystów jak Boy George, Delirium, Tiësto, Chicane i Safri Duo, czy to jest interesujące? A co z jego pierwszym i ukochanym ‘Beauty of Silence’ który wyprodukował razem ze swoim kolegom i współproducentem Svenem Maesem, czy powinniśmy o tym mówić? A na dodatek co powiemy o fakcie, że jego nazwisko widniało w słynnym DJ’skim Magazynie na najsłynniejszego DJ’a w 'top 100′ z numerem 50 w 2002 roku? W tym roku doskoczył do pozycji 24’ej!

Czy nie powinniśmy powiedzieć o tym co naprawdę ma sens? Na przykład to, że Johan Gielen jest DJ’em który przekazuje dobro gdziekolwiek gra, dzięki jego entuzjazmowi i doświadczeniu. Czy jego wystąpienia na Amsterdamskiej 'ArenA Stadium’ przed 35-tysięcznym tłumem ludzi, przy wypełnionym na maxa 'Thialf Icestadium’, wiele wystąpień w klubach takich jak Las Vegas, Auckland, Ibiza lub Mallorca, Gielen daje ludzią to czego chcą przez niesamowite brzmienie. Mieszanka głębokiej melodii trance z progressivem i techhouse które zawsze jest wspaniałe i na które nie można narzekać.

Podczas swojej kariery Johan wystąpił przed tysiącami ludzmi. DJ z idealnym wyczuciem, kiedy należy dany utwór puścić. Jego umiejętności mixowania są wspaniałe i są przewyższane tylko przez przedstawienie, które daje za konsoletą, dla Gielena, który umie unieść na duchu tych, którzy go słuchają. Wie, co czują i co oczekują po nim. Raduje się każdą chwilą podczas przedstawienia. Spójrzcie tylko jak gra, na jego wyraz twarzy i wiecie, co naprawdę czuje.

Czyż nie będzie lepiej powiedzieć o jego osobowości w tej biografii? O prostym przyjacielskim gościu, który szuka czegoś głębszego w życiu niż tylko praca? O równowadze, jaką poszukuje w życiu i inspiracji, która powstaje gdy pływa z delfinami? Duchowość którą dostaje podczas pływania z tymi wspaniałymi stworzeniami, które pomagają mu w budowaniu przyszłości i odnoszeniu sukcesów? Uwielbia Japońską sztukę urządzania ogrodów. Przebywanie w ogrodzie za domem, daje mu odpoczynek i relaks od stresów życia DJ’a o światowej klasie.

Nie łatwo jest napisać biografii Johana Gielena. Tyle się dzieje w jego pracowitym życiu że można by dopisywać co miesiąc coś nowego. Kariera która nie ma swego końca…

Pacific Melody, L’Esperanza, Airscape, Alice Deejay Svenson & Gielen

Remixy:
Generation Love-Boy George, Kiss-Venga Boys, Sparkles-DJ Tiesto, DJ Tiesto’s hitsingle Delirium, Silence, Chicane, Scooter, Safri-Duo.

Produkcje:
Airscape
Cruising
Pacific Melody
L’esperanza (Xtravaganza UK)
Summermadness Planet Rio (Xtravaganza UK)
DJ Don & Svenson My beat shoot back
Balearic Bill Destination Sunshine (Xtravaganza UK)
Des Mitchell Welcome to the dance (Warner UK)
Strawberry Flavor Fresh all night long (Rythem Import)
Boccacio Life The secret wish (Neo records)

Albumy:
Recorded (CD)
The Trance Years 01 (12″)
The Trance Years 02 (12″)
The Trance Years 03 (12″)
The Beauty Of Silence (12″)
The Trance Years 04 (12″)
Recorded 2 (CD)
Recorded 3 (2xCD)
Trance Energy 2003 – The 10th Anniversary Edition (CD)

Remixy:
Pacific Symphony Too (CD5″)
Cruising (12″)
Zombie (CD5″)
Academy Of Trance: Gorgeous.dk (CD)
The Beauty Of Silence (12″)
Massive 2 (2xCD)
Addicted To Trance (2xCD)
Answer The Question (12″)
Cyber Trance Presents Ayu Trance 2 (CD)
Eden (2xCD)
In My Memory (2xCD)
Sensation – The Anthem 2002 (12″)
Sensation – The Anthem 2002 (White Edition) (12″)
Technics DJ Set Volume Seven (2xCD)
The 2nd Dimension (Remixes) (12″)
The Wave / Raging (Remixes) (12″)
Trance Energy 2002 (Vol. 2) (CD)
Sosei (12″)
ID&T Trance 2004 Volume 1 (2xCD)
We Know What You Did (12″)
Goliath Tour 2004 (2xCD)
Chriss Rea & Chirley Bassey Disco La passione
Boy George Jesus Loves You (generation of love)
Tomski Love will come
Praga Khan Breakfast in Vegas
Lio Banana Split
Footclub Driftwood
Vengaboys Kiss
Chicane Halcyon
Scooter I’m your pucher
Delerium Silence
Kosmonova Dance avec moi
Beam and Yanoo Sound of Love

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →