Jakub Sojka

Jakub Sojka
Kraj:
Polska
www:

Kuba Sojka urodził się w 1987r. Muzyka towarzyszyła mu właściwie od zawsze, już jako dziecko zaczął uczyć się gry na keybordzie, by z czasem kontynuować swą edukację w szkole muzycznej.
Inspiracja muzyką elektroniczną przyszła wraz z odkryciem nagrań Jeffa Millsa, Juana Atkinsa, Carla Craiga, Moritza von Oswalda, Chain reaction, Basic Channel oraz dźwięków spod szyldu Underground Resistance. Z czasem poznał inne gatunki takie jak acid house, deep house itd.
Swój pierwszy syntezator nabył w 2007 roku, na ten czas datuje również rozpoczęcie swojej producenckiej działalności. Jako muzyk, przyzwyczajony do sprzętu, inwestował w hardware. Dzięki temu powstał pierwszy album ambientowy „Night session”, wydany przez Telescope.
Zaczął eksperymentowac z brzmieniem, pod pseudonimem Psi-acoustic wydawał taką muzykę jak ambient, dub techno, minimal, downtempo, IDM… Wkrótce nawiązał współpracę z netlabelem Enypnion, ROHS! Records oraz Dirty Stuff Records.
Bardzo dużą wagę przywiązuje do strony technicznej swych produkcji. Również dzięki temu jego ostatnia EP’ka „Message From Earth” została wydana przez wytwórnię z Detroit – Matrix Records. Inspiracje czerpie z różnych muzycznych rejonów od smooth jazzu, funku czy R&B starej daty po soul Marvina Gaye’a

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →