Jaco

Jaco
Kraj:
Polska
www:
http://www.djjaco.com

DJ Jaco, czyli Jacek Zimnik – wystartował w roku 1996. Poszukując cały czas nowych pomysłów i kierunków muzycznych ocierał się o rożnego rodzaje, style muzyczne i różnych DJ’ów reprezentujących różne odmiany. Karierę swą rozpoczął w klubach na południu polski Mega Klub, Klub Kanty, Techno Planet, znany szerszemu gronu jako dziennikarz radiowy i telewizyjny takich programów jak DJ Club TV Polsat, Club Rotation Viva Polska. Po raz pierwszy zorganizował imprezę z cyklu „Laser Techno House Party” wspólnie z DJ Gogo z udziałem polskich i zagranicznych DJ’ów. W 1996 roku na cyklu imprez wystąpił obok: Harison Crump, Drc, Gayle Sun, Marusha, Westbam, Dick, Comander Tom, Hooligan, Pascal F.E.O.S, I.C.O.N, Ladida oraz Marc Spoon.
Jacek Zimnik był współzałożycielem agencji bookingowej DJ Club organizującej cykle imprez na terenie całej Polski
„DJ Club Tour”, w tym czasie rozpoczął współpracować z wytworniami fonograficznymi poszerzając liste kontaktów wykraczajacych poza polskie granice: Low Spirit, MFS, Tesco, Formaldehyd, Harthouse, Eye Q, DNS …. Wieksza przestrzen do dzialania dała mu pierwsza produkcja muzyczna w niezaleznej wytworni MTJ Rec – Jaco „Bring it Back” wyprodukowana wspólnie z DJ Pulp-em utwór znalazł sie obok takich artystów jak: Misha, Cez, Echo, Krisb, Sesis, Echoplex.
Jaco współpracował z wieloma DJ’ami i projektami muzycznymi tworząc produkcje muzyczne do własnego LP / Space Lab, Mr Hide, Pete Pigolo.

Jacek uczestniczył w pierwszych edycjach imprez Mayday, Creamfields oraz Electric Kingdom, Parada Wolności oraz zagościł w większości klubów w Polsce. Jest on współtwórcą i załozycielem agencji bookingowej Omega69 organizującej na terenie całej Polski cykle imprez promujących artystów. Do swojego konta może dołączyć wyprodukowanie utworu, który znalazł się na ścieżce dzwiękowej do filmu „Los Chłopakos” w roku 2004. Utwór został zrealizowany po wakacjach na ibizie 2001 w Berlinie, wspólnie z Petem Pigolo pt „Mornings”. Autorytety muzyczne i mentalne zamyka w dwóch miejscach IBIZA i BERLIN.

Jego wędrówka muzyczna obecnie opiera się na modyfikowanych dzwiękach przestrzennych, w ciągłym poszukiwaniu swojego stylu ociera się o brzmienia progressiv, techno, hard house. Każdorazowo jego sety są zaskoczeniem dla słuchacza, wprowadzając go w stan muzycznej opowiesci sterowanej nastrojami grającego.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →