Jabcoq

Jabcoq
Kraj:
Polska
www:
http://www.jabcoq.pl

Jarek to przedstawiciel nielicznego młodego pokolenia miłośników muzyki z Wysp Brytyjskich. To co wychodzi z Jego serca to Speed Garage i Bassline … do ktorych to pała miłością już od kilku ładnych lat. Idąc za głosem swojego serca przoduje w kraju pod względem organizacji imprez w wyżej wymienionych klimatach. Jest organizatorem głośnej w światku speed garage imprezy, gdzie to zorganizował tour po Polskich klubach jednej z najlepszych wytwórni gatunku bassline – Yep Yep records z takimi gwiazdami jak Woz dj, Sean Coy, Kevlar czy Jake S. Jarek w ramach popularyzacji gatunku zorganizował między innymi również cieszący się duża popularnością cykl ‘Speed Garage & Bassline nights’, ktore to imprezy miały miejsce w lubelskim klubie Birbant.
Miał już okazje zagrać na kilkudziesięciu imprezach z największymi przestawicielami tych gatunków na świecie takimi jak Kevlar (Yep Yep records), Woz Dj, Sean Coy, Jake S, Bassologists, Bass Invaders, Joe Hunt czy Ste Savage … jak również przedstawicielami gatunku w Polsce: dj-ami Nrg*ee, YoungD, Ivo (RMI.fm Poznań), Tobiash (bassline.pl), Bouncer (Białystok) czy Jack (Białystok) … oraz bardzo licznym gronem dj-i grających gatunki pokrewne z kraju i zagranicy: Horace Dan D (skills rec./Rumunia), Ladybird (XTREME UK/ Gremlin UK/Taranthulla), Skall(beat-pervers.com/Warszawa), Alan White, Aqua Boogie, Trackmaster(trackmaster.com), Whizz Kid, Optymist, A’men, Dame Shila, Lowrider, Platimati czy Betel.
Z racji prężnego działania na scenie muzycznej i ciągłego dążenia ku popularyzacji speed garage-u Jarek został zaproszony w 2008 roku na pierwszą polską edycję największej imprezy świata – GLOBAL GATHERING!, na którym to festiwalu wystąpiły również takie gwiazdy jak Eric Prydz, David Guetta, ATB, Gus Gus czy Sebasien Leger.
Ale to nie wszystko, gdyż mimo dość młodego wieku uczestniczył już między innymi w takich eventach jak największy cykl imprez speed garage i bassline w Polsce ‘Power of Bassline’ vol.2 w Białymstoku oraz vol.3 w Radzyniu Podlaskim, 15 finał ‘Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy’ czy urodziny portalu ‘Tech-nikum.pl’.
Poza wyżej wymienionymi gatunkami, ktore opętały go totalnie, Jarek potrafi ‘wplątać’ w swoje sety selektywnie wybrane utwory z funky czy pumpin house-u. Jako już raczkujący dj rezydował w lubelskim klubie ‘NoBo’ .Aktualnie dołączył do załogi serwisu MuzyGa.pl i pod tym szyldem występuje, jak również prowadzi swoje autorskie imprezy w lubelskim ‘Fantasy Parku’ o nazwie ‘Fantasy Student Zone’, gdzie prezentuje razem z dj-em Platimati alternatywne, nowe brzmienia funky i pumping house oraz oczywiście speed garage czy bassline. Z racji rezydowania właśnie w tym klubie w 2007 roku Jarek miał okazję supportować taką gwiazdę jak Dj Tonka.
Po utwory do dość pokaźnej kolekcji jeździ regularnie czy też zamiawia z Anglii. JabcoQ wierny jest ciągle płytom winylowym … jak sam mówi … ‘może i niektórzy uważają już, że są archaiczne, ale ja widze w nich dusze, czego nie można powiedzieć o żadnym innym nośniku’.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →