Headhunterz

Headhunterz
Kraj:
Holandia
www:
http://www.headhunterz.com; www.headhunterz.nl

Headhunterz (znany również jako Antifact), właśc. Willem Rebergen (ur. 12 września 1985 w Amsterdamie) – holenderski muzyk, DJ.

W wieku 9 lat Willem Rebergen zaprzestał treningów w klubie piłkarskim, poświęcając się dziecięcemu chórowi. W studiu zbudowanym w starym kościele w miejscowiści Veenendaal (Holandia), Willem wraz z innymi dziećmi nagrywał bożonarodzeniowe piosenki dla dzieci. Częste przebywanie w profesjonalnym studiu nagraniowym pozwoliło mu poznać „od kuchni” jego działanie. Kiedy nie śpiewał, siadał przy sprzęcie nagraniowym i uczył się jak ono działa. W wieku 10 lat po raz pierwszy użyczył swojego głosu w filmie. Nie był to jednorazowy epizod – artysta nadal podkłada głos w filmach. W wieku 14 lat Rebergen zostawił chór. W domu miał mixer, który dostał na swoje dwunaste urodziny. Po kilku latach „jedzenia kurzu z łóżka” zdecydował, że zostanie DJ’em. Pożyczył od znajomych trochę pieniędzy i kupił gramofony, które podpiął do swojego starego mixera. Ten moment miał decydujący wpływ na jego przyszłe życie, a w szczególności na karierę muzyczną. Po pewnym czasie ściągnął Fruity Loops i tworzył kawałki. Miał wtedy 17 lat.

Razem ze swoim najlepszym przyjacielem, Bobby’m (DeeJ-010), wzięli udział w konkursie młodych talentów, który odbył się na scenie Purple podczas Defqon.1 2004. Był to ich pierwszy występ na tak dużej imprezie, w dodatku bardzo udany, ponieważ znaleźli oni uznanie w oczach profesjonalnych DJ’ów zasiadających w jury (m.in Luna oraz Pila) i wygrali. Po 1,5 roku lokalna gazeta zaprowadzila go do nowego sklepu z vinylami, znajdującego się w Veenendall. Willem dowiedziawszy się tam, że planowane jest otworzenie nowego labelu, zostawił swoje produkcje. Kilka miesięcy później, ukazał się jego pierwszy vinyl – Nasty D-Tuners – Check Ye Head. Strona A zawierała kawałek stworzony z jego przyjacielem Bobby’m, natomiast, strona B to jego własna produkcja. Drugi vinyl (Nasty D-Tuners – Breaking the Rules), wydany także przy współpracy z Bobby’m, tak samo jak pierwszy, okazał się dużym krokiem wprzód. Wielcy DJ zaczęli grać kawałki tworzone przez Willema i Bobby’ego.

Dov Elkabas aka „The Prophet”, właściciel Scantraxx Records, podpisał z Rebergenem i Bobby’m pod koniec 2005 kontrakt. Od tego momentu kariera młodego Holendra potoczyła się bardzo szybko. Wystąpił podczas Q-Base 2005, następnie wspólnie z Bobby’me podczas X-Qlusive – The Prophet. Początkiem kolejnego, jeszcze bardziej spektakularnego epizodu jego kariery, był wspólny występ w Prophet’em podczas Qlimax 2006. W 2007 Headhunterz nagrał hymn Qlimax 2007, pt. „The Power Of The Mind”. W 2009 Headhunterz nagrał hymn DefQon 1 2009 „Scrap Attack”.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →