Hagal

Hagal
Kraj:
Polska
www:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=72176956

Niewielu jest chyba DJ’ów, których kariera rozpoczęła się przy bowlingowym torze w Belgii. Śmiało można jednak powiedzieć, że jednym z nich jest Hagal. To właśnie w Lier, w 1998 r. ówczesny mistrz tej dyscypliny sportu postanowił spędzić wieczór poza halą sportową i udał się do klubu La Rocca. Tam po raz pierwszy zachwycił się grą klubowego rezydenta, DJ’a Marko, który szybko stał się jego kolegą i nauczycielem. Mówi o nim teraz jak o inspiracji, która okazała się być punktem zwrotnym w jego karierze i spojrzeniu na przyszłość.
Pierwsze imprezy grał w rodzinnym Poznaniu. Zaczynał od afterowych miksów w prowizorycznym, undergroundowym MO. Oraz, dla kontrastu, we wspaniałej rezydencji przyjaciół Xeni i Tomato, w której regularnie organizowano ekskluzywne, muzyczne poranki dla wtajemniczonych.
W 2003 roku Patryk rozpoczął równolegle karierę event – managera we wchodzącej na polski rynek, dynamicznej agencji My Sweet Music. Współorganizował największe w Polsce imprezy dance, jak Creamfields, czy koncerty Carla Coxa, na których jednocześnie występował. W tym samym czasie Hagal przyjął ofertę rezydentury w mini klubie Cute, gdzie cotygodniowe 6 – godzinne sety okazały się nie lada sprawdzianem jego umiejętności DJ’skich.
W lutym 2004 postanowił trochę zmienić zakres swojej działalności. Rozstał się z agencją i zajął organizacją mniejszych imprez według własnego pomysłu. Sprowadził do Polski m.in. Seamusa Hajiego i Rebekę. Niemal od nowa zaczął budować swój wizerunek, jako artysty stawiającego na unikalne brzmienia oraz własny styl. Nieustanne poszukiwanie muzycznej niszy oraz ciężka praca nad warsztatem szybko zaowocowały propozycjami kolejnych ważnych imprez. Do takich bowiem Hagal zalicza support dla Jeffa Bennetta, Dave’a Robertsona, Grega Benza, czy Johna Ioannou.
Rok 2005, to już występy w całym kraju, zarówno na dużych eventach, festiwalach, jak i w małych klubach. Do najważniejszych Patryk zalicza festiwal OCE w Bydgoszczy, cykle imprez Heineken Green Zone w głębi lądu i Reddsa na Wybrzeżu oraz niezapomniane gorące letnie noce na Dziedzińcu Zamkowym w Poznaniu. Grał u boku takich artystów i producentów jak Rui da Silva, Silicone Soul, Spencer Parker, C – Moss oraz wielu innych.
Zgłębiając tajniki muzyki oraz sceny klubowej, Hagal zajął się także dziennikarstwem muzycznym. Przez prawie dwa lata, w każdą niedzielę prowadził autorską audycję „Po godzinach” w radiu RMI FM. Dzięki temu zyskał na popularności i zaskarbił sobie zaufanie klubowiczów szukających inspiracji, pragnących rozwijać swoje horyzonty i doświadczać czegoś więcej niż tylko dobrej zabawy na imprezie.
W tym czasie zaczęły napływać do Hagala także pierwsze zlecenia od firm na imprezy korporacyjne. Artysta tworzył oprawę muzyczną wydarzeń m.in. tak prestiżowych firm i marek jak Davidoff czy Europoker. Występował na imprezach zamkniętych dla gwiazd, w tym kilka razy w warszawskim klubie Oliviera Janiaka „Milch”.
2006 rok obfituje dla Hagala zarówno w znaczące muzyczne wydarzenia klubowe, jak i firmowe. Patryk występował na festiwalu Creamfields na scenie głównej jako support Audio Bullys oraz w namiocie Techno, gdzie usłyszeć można było największe tuzy sceny klubowej: Richie Hawtina, Scarlett Etienne czy Dave Clark. Kolejnym ważnym wydarzeniem był festiwal Audioriver i ekskluzywny set w namiocie w towarzystwie Desyna Masiello, Piere’a Bucci, Alexkida czy Jori Hulkkonena.
Od początku roku do współpracy przy ważnych wydarzeniach firmowych zaprosiły artystę m.in. telewizja Discovery i Hallmark, Kompania Piwowarska i inne.
Hagal jest rezydentem najlepszych i najbardziej popularnych klubów w Polsce, do których niewątpliwie zaliczyć można poznańskie SQ, warszawską Utopię oraz Piekarnię, gdzie ma swoje autorskie cykle imprez. Co miesiąc wraz z DJ’em Cube występuje także w krakowskim Prozacu z cyklem Soundrevolt. Ma swoją wierną publiczność, a jego styl uważa się za jeden z bardziej oryginalnych i nowatorskich.
Hagal niewątpliwie wyrobił już sobie uznanie i markę w zakresie organizowania imprez z udziałem zagranicznych Dj’ów i artystów. Cieszy się zaufaniem i na stałe współpracuje z największymi i najbardziej szanowanymi wytwórniami i agencjami na świecie, skupiającymi istniejące oraz wschodzące gwiazdy sceny klubowej. Wszelkie kontakty prowadzone są przez założoną w 2006 roku agencję Imagine – Booking. Hagal posiada rozległe kontakty z zagranicznymi i lokalnymi muzykami instrumentalistami, jak np. saksofonistami, perkusistami i bębniarzami, gitarzystami i innymi, jak również z wokalistami i tancerzami. Organizowane z ich udziałem wydarzenia stanowią zawsze doskonałe uzupełnienie imprezy i niezapomniane wrażenia estetyczno – muzyczne. Aktywnie prowadzi i rozwija działalność agencji blokingowo – eventovej Imagine – Booking. Muzyka, którą prezentuje w klubach to szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Porusza się w obrębie takich stylów jak house, techno, electro, minimal, progressive, deep house, chill out / lounge.

Jak napisał o nim dziennikarz internetowego portalu 365mag.com: “Prezentowana przez Hagala nowatorska mieszanka ciekawych dźwięków tech-housowych doprawiona energetycznymi robot-funkowymi wokalami wprawiła w ruch oraz doskonały imprezowy nastrój nawet rdzennych przedstawicieli I miłośników berlińskiej sceny minimal-house. Eklektyczny warm up w jego wykonaniu był zapowiedzią I gwarancją udanej imprezy”.

Hagal jest jednym z niewielu Djów w Polsce, który posiadł trudną, rzadką I niezwykle cenną umiejetność doskonałego konstruowania I wykonywania warm up setów. Jako rezydent cyklu Till 7 a.m. Rozgrzewał publiczność przed setami m.in. Desyna Masiello, MYNC Project, Marka Knighta. Regularnie grywa także na imprezach Automatik, najbardziej popularnego I rozpoznawalnego cyklu prezentującego artystow sceny tech-house, minimal, electro-house I techno. Występował u boku Steve Buga, Mathew Jonsona, Roberta Babicza, Martini Bros, Dominika Eulberga, Sascha Funke, Jamie Jonesa I innych. Hagal regularnie gości w najlepszych klubach w kraju, jak również za granicą. Do najciekawszych zalicza bookingi w Wielkiej Brytanii, Austrii, Niemczech, Belgii, Francji I Bahrajnie. Co roku jest zapraszany do udziału w największych festiwalach, takich jak Creamfields czy Audioriver.

Stylu muzycznego Hagala nie da sie zaszufladkować, ale na pewno można określić jako unikalny, bardzo kreatywny, eklektyczny składający się z doskonoale wyselekcjonowanych produkcji z gatunków, od deep house, house, tech house do minimal czy techno.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →