Groove Armada

Groove Armada
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.groovearmada.com/

Groove Armada to jeden z czołowych przedstawicieli światowej sceny muzyki tanecznej. Muzyka zespołu, oparta na brzmieniach elektronicznych, stanowi połączenie takich styli jak funk, house, hip hop, blues, pop oraz chill out. Grupę założyło w połowie lat 90-tych dwóch brytyjskich muzyków: Tom Findlay i Andy Cato.

W Polsce duet znany jest głównie za sprawą drugiego albumu, wydanego w 1999 roku, zatytułowanego „Vertigo”. Z tej płyty pochodzi jeden z najbardziej znanych utworów zespołu – „I see sou baby”. Nagranie to, wyprodukowane przez Fatboy Slima było przez długi czas prawdziwym królem tanecznych parkietów. Innymi, znanymi utworami zespołu są m.in. „Superstylin” oraz „My friend”.

Zespół współpracował z wieloma gwiazdami światowej sceny muzycznej, takimi jak: Neneh Cherry, Dj Gram`Ma Funk, Sophie Barker, Mutya Buena oraz Tony Allan. Sprzedał ponad 3 mln albumów na całym świecie. Najnowsza płyta zespołu „Sundboy Rock”, ukazała się w maju 2007 roku. Miesiąc po wydaniu albumu duet wystąpił w Polsce na Heineken Open`er Festiwal w Gdyni.

Wybrana dyskografia:
Northern Star (Tummy Touch 1998)
Vertigo (Pepper/Jive Electro 1999)
Goodbye Country (Hello Nightclub) (Pepper/Jive Electro 2001)
Lovebox (Pepper/Jive Electro 2002)
Soundboy Rock (Sony BMG 2007)

Kompilacje:
The Remixes (Pepper/Jive Electro 2000)
Back To Mine (DMC 2000)
AnotherLateNight (Azuli 2002)
Doin’ It After Dark (Ragbull 2004)
The Best Of (Jive 2004)

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →