Glasse

Glasse
Kraj:
Polska
www:
http://www.myspace.com/glassepl

Po raz pierwszy za gramofonami stanął w 1996 roku. Zaledwie kilka miesięcy później zadebiutował przed półtora – tysięczną publicznością u boku szefa wytwórni Positiva, Kevina Williamsona w warszawskim klubie Planeta. Związany początkowo z agencją Groove Republic brał udział we wszystkich najważniejszych imprezach rodzącej się wówczas stołecznej sceny house’owej.
Zaczynał od wokalnego house’u z elementami soulful i funky. Przed kilkoma laty skierował się w stronę głębszych i mrocznych brzmień, by dziś graną przez siebie muzykę określać mianem twisted house’u.
W ciągu ponad siedmioletniej kariery DJ’skiej odwiedził niemal całą Polskę, wielokrotnie występując w czołowych krajowych klubach. Dziś najczęściej można go usłyszeć w Piekarni, której jest oficjalnym rezydentem. Regularnie pojawia się na imprezach w poznańskim Eskulapie, gdańskim Metrze, bydgoskim Sonobarze, łódzkiej Sodzie, sopockim Sfinksie, opolskim Highlanderze, katowickim Mega Clubie, olsztyńskim Boomtownie i Rewersie.
Jako jeden z nielicznych polskich DJ’ów miał okazję prezentować swe umiejętności za granicą. Na początku 2001 roku grał w klubach Radost FX i Mecca w Pradze. 15 marca 2002 roku jako pierwszy w historii Polski występował w topowym londyńskim klubie The End podczas cyklicznej imprezy KHZ, towarzysząc Luke’owi Brancaccio i Philowi Dockherty z duetu Futureshock. W kwietniu ubiegłego roku powrócił do Londynu, by wystąpić na imprezie Rennesaince w klubie The Cross. Na przełomie października i listopada 2003 wystąpił wraz z Freshem w klubie Fokused w Sztokholmie.
Od września 2000 roku Glasse współtworzy z Bartkiem Winczewskim agencję DJ’sko – eventową Import! Management, pod szyldem której sprowadzają do Polski najciekawsze nazwiska światowej sceny house. W ramach organizowanego przez Import! Management cyklu Import! w warszawskiej Piekarni, Glasse zagrał u boku Lottie, Futureshock, FC Kahuna, Jona Marsha, Lee Coombsa, Audio Bullys, ATFC, Terry’ego Farleya, Miguela Pellitero, Nilsa Noa, D Ramireza, Meat Katiego, Yousefa, Toma Stephana aka SuperChumbo, Luke’a Brancaccio, Hydrogen Rockers, Paula Jacksona, Smokin’ Jo i Seba Fontaine’a. Poza nimi Glasse grał ze wszystkimi niemal klubowymi gwiazdami, które dotychczas odwiedziły Polskę: Moussem T, Bobem Sinclarem, Marshallem Jeffersonem, Silicone Soul, Darrenem Emersonem, Nickiem Warrenem, Dannym Howellsem i Paulem Oakenfoldem na czele. Występował na polskiej edycji festiwalu Creamfields.
Poza działalnością klubową Glasse sygnował swoim nazwiskiem jedną z pierwszych wydanych na naszym rynku tanecznych kompilacji z muzyką house pt. „Feeva!”, wydaną w 1999 roku nakładem Warner Music Polska. Od 1999 roku znany jest również z anteny Radiostacji, gdzie przez ponad dwa lata prowadził wraz z Bartkiem Winczewskim audycje Lista Klubowa i Starter, a dziś współtworzy Houserkę.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →