Giorgio Sainz

Giorgio Sainz
Kraj:
Polska
www:
http://www.myspace.com/giorgiosainz

, Giorgio Sainz , prywatnie Michał Wojtyczka – producent muzyczny i DJ z Kędzierzyna-Koźla (woj. Opolskie). Pod tym pseudonimem tworzy od roku 2007.
Giorgio Sainz (www.myspace.com/giorgiosainz) urodził się w grudniu 1986 roku. Jest młodym, utalentowanym dj’em i producentem z Kędzierzyna-Koźla. Swoją poważną przygodę z muzyką techniczną zaczał w roku 2007, kiedy to w czerwcu podpisał swój pierwszy kontrakt na singiel „One More Time” z wytwornią Ocean Drive Records (Miami, USA) Singiel w ciagu trzech miesięcy zostal rozprowadzony przez najwieksze portale z muzyką klubową, takie jak Beatport, Junodownload czy DjDownload. W tym czasie nawiązał znajomość z wieloma DJ’mi i Producentami z Polski i ze świata, m.in. z Cristianem Paduraru (Rumunia) dla którego zremiksował kawałek „Where Do I Fit?” wydany w Christian Records czy np. z niemieckim duetem Ritmo Playaz, dla których zremiksował kawałek nazwie „Get Together” wydany przez wytwórnie Kingdom Kome Cuts (Hamburg), która wydaje m.in. takie sławy jak: John Dahlback, Steve Angello, Klaas czy Jerry Ropero. Remix dla Niemców został uznany przez światowej sławy DJ i Producentów takich jak: Kolesky (100% Club Week 44, Francja), Distorded (Radio FG, Francja), Peter Luts (NEWS Rec, Belgia), Housebrothers, DJ Frisco (Hit Clubbin-Formula Hit Spain) czy Florian Arndt (Houseworks/Egoiste Rec. Niemcy). W Lipcu tego samego roku Giorgio Sainz ukazał się jeszcze na jednym singlu. Tym razem była to przygoda z polską wytwórnią Love Dealers, gdzie ukazał się remix kawałka „I’ll Give You Love” dla wrocławskiego producenta Waveshocka. Remix okaże się również na płycie Greg Accessa wydawanej przez 001 Rec/Universal Music.
Kolejnym etapem w życiu Giorgio Sainza było poznanie najbardziej znanej postaci w Polskim klubowym świecie, mianowicie DJ Adamusa. W Pazdzierniku roku 2007 został podpisany kontrakt na singiel „Get Up On Your Feet” z wytwórnią 001 Records (http://www.myspace.com/records001), ktorej założycielem jest właśnie DJ Adamus. Kawałek zagrany został premierowo przez DJ Adamusa w jednym z najsłynniejszych polskich programów rozrywkowych, „Kuba Wojewódzki Show” oraz trafiał wielokrotnie do audycji Eska Live Rmx prowadzonej przez Puotcka (http://www.myspace.com/puoteck) w każdą sobotę w Radio Eska.
Giorgio Sainz na szeroką skalę zajmuje się współpracą z muzykami zza granicy. Owocami pracy młodego Polskiego producenta są dwa single nagrane z wokalistami z Niemiec i Wielkiej Brytani. Pierwszy z nich to singiel „You’ve Got” do którego wokale nagrał Amrick Channa (http://www.myspace.com/amrickchanna), wokalista z Londynu ze słynnego teamu Hed Kendi (Ministry Of Sound). Singiel został wydany w listopadzie 2008 w wytwórni Relax Recordings (http://www.myspace.com/relaxrecordings) wraz z remixami cenionych europejskich producentów takich jak: DJ Marbrax (Francja) oraz Relanium (Rosja). Kolejnym singlem Giorgio Sainza, jest kawałek „Precious Love”, w którym wokal gościnnie nagrała słynna Berlińska Diva, Paula P’Cay (http://www.myspace.com/paulapcay) [Hymn Love Parade 1999, Hymn CSD 2002 – Berlin]. Singiel został wydany na Vinylu (przez szwajcarski label House Couture/Star Records (http://www.starrecords.ch) , której właścicielem jest Stefano Prada, którego remix również ukaże się na singlu.
Praca polskiego producenta została doceniona przez wielu krajowych i zagranicznych Muzyków z najwyższej półki. Nakładem wytwórniUniversal Music Polska ukazał się krążek zespołu Kombii, na którym obok remixu „Pokolenie” Giorgio Sainza ukazały się remixy znanych polskich artystów klubowych takich jak Wet Fingers, East Clubbers czy Alchemist Project (Groovebusterz). Giorgio Sainz został zaproszony do zremiksowania kawałków dla takich europejskich wykonawców jak Houseshaker, Jaybee, Maurizio Gubellini, Caliente & Salinas, DJ Christopher S., Jens Lissat & Jay Frog, Housebrothers Vs Whiteside czy Relanium. Oprócz remixów dla zagranicznych artystów Giorgio zremiksował z wielkim powodzeniem kawałek wrocławskiego zespołu Nun Electro, pod tytułem „Nemo”. Oryginał został nagrany wspólnie z Thomasem Goldem, także zremiksowania tego kawałka było nie lada gratką dla młodego polskiego producenta. Utwór znalazł się do tej pory na playlistach wielu DJ, m.in. zagrał go dwukrotnie DJ Andrey Balkonsky (www.djbalkonsky.com/en/) w swoim słynnym show „Exclusif” w radio KISS FM oraz remix „Nemo” znalazł się rownież na playliście Eska Live Rmx. Obecnie pracuję nad nowymi projektami pod nazwą „The Stabbers”. Płyta tejże formacji, którą tworzy wraz z In-Sequencem ukaże się już w 2009 roku w In & Out Recordings, sub-labelu D-TraCK’s Industry którego właścicielem jest Chris Kaeser. Zagoszczą remixerzy z rodzimego kraju jak i zza granicy, m.in. remix Chrisa Kaesera!!
Giorgio Sainz należy do różnych organizacji, polskich i zagranicznych zrzeszających muzyków, m.in. Electropop.pl , do którego należa tacy wykonawcy jak Reni Jusis, Wet Fingers czy Plastic. Należy również do Aires Entertaiment, kanadyjskiej grupy promocyjnej oraz jednego z większych europejskich zrzeszeń klubowych mianowicie Weekendstars (www.weekendstars.com)
Atutem polskiego producenta sa również umiejętności Djskie. Uczestnik festiwalu ENERGY NIGHT 2009 – Angol (Stare Olesno) oraz dnia klubowego Piastonalia Opole 2009. Kluby w których grał to m. in.: Wyższy Wymiar (Katowice), Energy 2000, M25 (Warszawa), Lemoniada (Wrocław), Chillout (Starachowice), Aqarium (Opole), Rampa (Opole)… Występował u boku takich gwiazd jak: Mr. X, Hardy Hard, Alex Kunnari, Rob Mayth, Dave Darell, Angelo Mike, Matys, Michał Lazar, C-Bool, Max Farenthide, DJ Adamus, Mafia Mike, Wet Fingers, Inox, i wielu innych… Giorgio jest obecnie rezydentem w Klubie Tunel (www.tunelpub.pl) w jego rodzinnym mieście. Jego sety to połaczenie wszelkiego rodzaju muzyki klubowej, zaczynając od spokojnieszego vocal-house, poprzez funky, electro czy nieco mocniejszy minimal, progressive czy tech-house. Najnowszy set można pobrać na profilu myspace: www.myspace.com/giorgiosainz lub pod adresem:

Ibiza Club Tour 2009

http://www.sendspace.pl/file/Jx5yYtIn/

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →