Gabriel & Dresden

Gabriel & Dresden
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:
http://www.gabrielanddresden.com/

Najnowsze informacje donoszą że formacja Gabriel & Dresden dobiegła końca .

Podobno sporo na ten temat było plotek i spekulacji, ale dopiero oficjalny komunikat Dave’a Dresdena na jego blogu na MySpace raz na zawsze rozwiał wszelkie wątpliwości. Legendarna formacja, która od lat słynęła zarówno jako Gabriel & Dresden, jak i pod licznymi aliasami przestała formalnie istnieć 30 marca. Tego właśnie dnia zagrali swojego ostatniego, pożegnalnego seta podczas imprezy w Miami.
Jak czytamy na blogu Dresdena z decyzją tą zwlekali już od jakiegoś czasu – jak pisze – od około roku. Podobno od dłuższego czasu różnili się w kwestii kierunku, w którym powinna zmierzać ich muzyka. Dlatego też zdecydowali się rozwiązać swoją formację i spróbować sił jako solowi artyści. Blog wyraźnie sugeruje, że relacje Josha i Dave’a są dobre i nie palą za sobą mostów do ewentualnego odnowienia współpracy, jakkolwiek obaj (a przynajmniej Dresden) cieszą się z takiego, a nie innego obrotu spraw.
Jak pisze Dave zaraz po WMC udał się na operację swojego barku, by po rehabilitacji móc w pełni sił rozpocząć solową karierę w której najwyraźniej widzi wielkie możliwości. O tym, że od jakiegoś czasu coś było na rzeczy można także wnioskować po fakcie, że Dave przed tygodniami rozpoczął pracę nad swoim własnym materiałem.
Pierwszy singiel wyprodukował razem z Chrisem Coxem już w lutym, nazywa się Hole Wide i jego brzmienia nawiązuje do legendarnej formacji Tears For Fears – Advice For The Young At Heart i zdaniem Dresdena jest dobrym, house’owym kawałkiem. Pisze również, że numer jest obecnie lansowany przez Pete’a Tonga w Radio1. Obecnie Dave przechodzi rehabilitację, która ma potrwać najbliższe tygodnie, po których ujawni swoje dalsze plany.
A co na to wszystko Josh Gabriel? Najwyraźniej także nie próżnował. Co prawda w jego przypadku nie ma żadnych oświadczeń, ale na jego stronie internetowej można przeczytać, że jeszcze w tym miesiącu ukaże się jego solowy album. Dokładnie 12 kwietnia, czyli pięć lat po premierze jego debiutanckiej płyty ukaże się kolejna. Już teraz pisze o trasie promującej krążek, która rozpoczyna się w Kanadzie i jak czytamy – nie będzie podróżował sam. Najwyraźniej wraz z nim wystąpią artyści, których zaprosił do pracy nad albumem.
Przed rozpadem tworzyli wspaniały duet ,przygoda z muzyką zarówno dla Josha jak i Dave’a sięga czasów licealnych. Josh zaczął się wtedy zajmować sprzętem muzycznym, natomiast Dave występował w miejscowych kafejkach, gdzie poznał Moby’ego. Po przeprowadzce do Hagi Josh zaczął pracować na bardziej profesjonalnych urządzeniach i grywał w wielu klubach w Amsterdamie. Dave był w międzyczasie dziennikarzem paru gazet muzycznych takich jak np. DJ Times. Należy tu dodać, iż to dzięki Dave’owi świat usłyszał o takich gwiazdach jak Paul Oakenfold, Puff Daddy czy Deep Dish. Do 2000 roku Josh był również dyrektorem radia internetowego GrooveRadio. Jest też współzałożycielem studia Mixman Technologies zajmującego sie produkcją muzyki czy gier komputerowych. Zajmował się m.in. masteringiem Soundtracku z filmu Alladin który został wydany przez Disney’a, montował dźwięki w grze „Oddworld” zajmował się także akustyką dla – Warner Brother’s Films, Sony Music oraz Disney Studios. Był absolwentem Kalifornijskiego instytutu sztuki i studiował w instytucie muzycznym w Den Hague w Holandii.

Josh Gabriel oraz Dave Dresden spotkali się na Winter Music Conference w 2001 roku. W tym czasie kariera Josha zaczęła się od wydania winyla „Wave 3”, który to bardzo spodobał się Dresdenowi i wylansował go 2 tygodnie później wspólnie z Petem Tongiem w radiu BBC Radio 1. Tong zaproponował wkrótce Joshowi i Gabrielowi zrobienie remixa do kawałka New Order „Someone Like You”. Trzy lata później duet wyprodukował już 33 remixy, 2 własne kompozycje i założył projekt Motorcycle wspólnie z wokalistką Jes Brieden. Dresden tworzy również pod nazwą Attention Deficit a Gabriel produkuje i pisze własne kawałki oraz jest członkiem i producentem grupy Andain.

W roku 2004 ich 8 remiksów zajęło zaszczytne pierwsze miejsce na liście Billboard Club Play Chart Remixes, ich hit „As the rush comes” pod aliasem Motorcycle znalazł się na 11. miejscu w Wielkiej Brytanii. G&D byli rownież nominowani do nagrody Dance Star Award.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →