Fred Baker

Fred Baker
Kraj:
Belgia
www:
http://www.fredbaker.be/index1.htm

Na temat Freda Bakera możnaby pisać bardzo wiele! Wystarczy jednak nadmienić, że ten znakomity producent i DJ z Belgii jest ulubieńcem Tiesto, przyjacielem Paula Oakenfolda, zaś agencja ID&T wręcz żąda jego grania na swoich największych muzycznych eventach!

Miniony 2006 rok był dla Freda Bakera szczególny. Nie minęło 12 miesięcy odkąd Tiesto zdecydował się użyć aż trzy jego produkcje w swoim Tiesto In Koncert 2005 DVD, a ID&T podjęła decyzję, że to właśnie najnowszy singiel Bakera musi być hymnem Sensation White 2006. Po zeszłorocznym hicie Armina Van Buurena ciężkie przed Fredem stało zadanie! Tym bardziej, że produkcję wybrano gotową, a nie proszono o stworzenie jej dla potrzeb Sensation White… Forever Friends uplasował się na drugiej pozycji w holenderskim rankingu najlepszych hymnów wszystkich, dotychczasowych produkcji Sensation White.
Fred Baker pochodzi z Belgii i w rzeczywistości nazywa się Fredrick De Becker. Zanim stał się międzynarodową gwiazdą szlifował swój kunszt produkcyjny i DJ-ski w belgijskich klubach. Tam go dostrzegli Francuzi i zaczęli coraz częściej zapraszać do swoich klubów. Własne, melodyjne i energetyczne produkcje sprawiały, że zarówno belgijscy, jak i francuscy klubowicze szaleli na parkietach. Wrodzona skromność nie pozwalała mu wysłyłać swoich produkcji do wytwórni muzycznych.

Tak naprawdę przełom w karierze Fredricka nastąpił w 1996 roku. Wtedy właśnie dostrzegł go jego ówczesny bliski przyjaciel Paul Oakenfold, który ściągnął go na Ibizę. Również z jego pomocą Fredrick został jedną z gwiazd Mystery Land. Jego produkcja została wybrana za hymn, a Oakenfold grał ją w swoich setach. Współpraca szła nieźle – Fredrick razem z Oakenfoldem stali się gwiazdami lata w klubach Pacha, czy Space. Już wtedy zwrócił swoją uwagę ekipy z Carem (organizatorzy festiwalu Creamfields) – to właśnie w 1996 Fredrick pierwszy raz grał w klubie Cream.

To był przełom! Jego energetyczne i melodyjne sety sprawiły, że sam Pete Tong z Radio One zechciał nawiązać z nim współpracę. Tong kompletnie zwariował na punkcie produkcji Fredricka. Spodobała się mu ona na tyle, że dzięki jego pomocy numer trafił na składanki muzyczne wydawane przez Cream, Clubbers Guide To Ibiza, Global Underground! Wtedy też Fredrick pierwszy raz zaistniał na listach przebojów telewizji VIVA oraz MTV.

Następne sześć lat kariery Fredricka były jak szalona jazda kolejką górską bez trzymanki. Zaproszenia do klubów, a także na eventy muzyczne do 24 krajów świata. Jego produkcje trafiały na najlepiej sprzedawane serie składanek muzyki tanecznej, a single znajdowały się na długie tygodnie w TOP TEN światowych list przebojów.

W 2002 roku Fredrick miał już ugruntowaną pozycję na globalnej scenie trance. Podpisał kontrakt z wytwórnią Virgin, dla której produkował swoje kolejne przeboje. Wytwórnia zdecydowała się także namówić Bakera do stworzenia nowych wersji jego starych hitów oraz zaproponowała dodanie do niektórych wokalu. Na wieść o kontrakcie z Virginem do Bakera zaczęły napływać propozycje wielkich gwiazd, które chciały tworzyć oficjalne remixy jego produkcji. To właśnie dzięki Pete Tongowi, Judge Julsowi i Seb Fountainowi Fred Baker stał się sławny w Anglii.
Zainteresowanie rosło a Fred nie chciał spoczywać na laurach. Stworzył wielki hit – Globar Trance Mission – Dream Mission, który stał się ulubionym przebojem i był grany miesiącami przez takie sławy jak Ferry Corsten, Paul Oakenfold, Pete Tong, M.I.K.E., czy samego Tiesto. Nie ma się też czemu dziwić, że Fred stał się częstym gościem klubu Cream!

W 2005 roku Fred podpisał kontrakt z Magik Muzik i rozpoczął współpracę z samym Tiesto. Baker stał się jego ulubieńcem. Jego ówczesne produkcje były wielkimi hitami. Sam Tiesto zdecydował się, że aż trzy z nich trafią na jego DVD Tiesto In Concert 2005. Na tym się nie skończyło. Bakerem zainteresował się również Armin Van Buuren, z którym również rozpoczął współpracę. W końcu zgłosił się do niego gość, któremu nikt nie odmówił współpracy – Paul Van Dyk. Trzech największych DJ-ów na świecie rywalizuje ze sobą, aby kolejne single Freda Bakera były wydawane nakładem ich wytwórni.

Ostatnia produkcja Bakera – Forever Friends została rekomendowana przez samego Armina Van Buurena na hymn Sensation White 2006. Dodać trzeba, że rok wcześniej to przebój Armina szczycił się mianem hymnu tej najważniejszej imprezy trance na świecie!

Mając za sobą trzy najpoważniejsze wytwórnie (Magik Muzik, Armada i Vandit), a także trzech najlepszych DJ świata – Tiesto, Armina Van Buurena oraz Paula Van Dyka – Fred Baker agresywnie rozpoczyna rok 2007! Już teraz za kulisami mówi się o jego udziale w tegorocznych edycjach Tiesto In Concert, czy Armin Only. Kończący w tym roku swoją DJ-ską karierę Paul Oakenfold już ogłosił, że na jego ostatniej, pożegnalnej imprezie główną gwiazda będzie właśnie Fred.

Baker był w Polsce wiele razy – w 2006 roku na evencie muzycznym enTrance w Bydgoszczy jako główna gwiazda tej imprezy, później grał w największych klubach w naszym kraju. Zaczął grać w Polsce na długo przed holenderską edycją Sensation White 2006, a już zdążył zyskać uznanie polskich fanów swoich melodyjnymi, energetycznymi i tech-trance’owymi setami.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →