Flex

Flex
Kraj:
Francja
www:
http://www.djflex.com/

Dj Flex rozpoczął swoją przygodę z dj’ingiem od grania w małych klubach. Doskonale godził ze sobą granie na imprezach oraz pracę jako prezenter radiowy. Po kilku, jak to nazwał „treningach w zwariowanych paryskich radiach”, przejął kontrolę nad programem „Extravadance” w NRJ radio. Dzięki tym audycjom, które odbywały się w każdy piątek oraz sobotę, David Terzian, bo takie jest prawdziwe nazwisko artysty, stał się bardzo znanym i poważanym publicznie. W tym samym czasie „wypuścił” swoje pierwsze kompilacje (Noize Factory, Tribal Minister, Voodoo Lounge, CDR 74…), a w 1997 roku wydaje swój pierwszy singiel „Ready”, który odnosi ogromny sukces rozchodząc się w nakładzie ponad 60.000 sztuk oraz został umieszczony na 30 kompilacjach innych artystów.
Kolejną jego produckją odnoszącą podobny sukces był kawałek „Good Feeling”. Gościem użyczającym wokal do tego nagrania był Ken Norris, w tamtym okresie współpracujący min. z Bob’em Sinclar’em. Utwór ten zostaje wrzucony przez Olivier’a Cheatam’a na jego sampler, który następnie sprzedaje się w ponad 100.000 sztuk. Nagranie jest zarejestrowane na całym świecie i staje się „numerem jeden” we francuskich klubach przez wiele tygodni.
W 2001 roku Flex odnosi kolejny sukces – 3 singiel „Love For U” zostaje remiksowany przez Clamaran’a oraz Prax Paris; w tym też roku David kończy pracę w NRJ radio i zaczyna współpracę z Fun radio.W każdy sobotni wieczór preneztuje swoją audycję „Partyfun”, program radiowy z wieloma ekskluzywnymi i nieopublikowanymi remiksami.

Dzięki tourne po najlepszych klubach we Francji, zaczyna rozmowy z czołowymi francuskimi dj’ami i zakładają własny label „EXECUTIVE RECORDS”. Latem 2002 roku Flex wypuszcza produkcję „Feeback”, która zyskuje miano jedynej tak często granej produkcji na Ibizie. Kilka miesięcy później „Feedback” zostaje oficjalnie wydana w wytwórni „EXECUTIVE RECORDS „, następnie zarejestrowana min. w Hiszpanii, Meksyku, Włoszech, Anglii, Australii i wielu innych krajach. To samo nagranie pojawia się na playlistach min. Pete’e Tong’a, Judge’a Jules’a, Sharp Boys.
W kwietniu 2003 roku wytwórnia „SUBLIMINAL RECORDS” prosi o licencję i zarejestrowanie „Dj Flex presents Feedback Ep: AMAZING” z remiksami Antoine’a Clamaran’a. Krążek wydany zostaje w Sierpniu 2003 roku i staje się house’owym hymnem na całym świecie.

Na chwilę obecną pod władaniem „Excess Music” jest 5 wytwórni, gdzie Flex, jak sam to nazywa „serfuje między stylami i nagraniami”, specjalizuje się także w zaciąganiu nowych producentów do tego label’u. Lato 2003 roku było bardzo ważnym okresem w karierze David’a; realizuje ponad 50 booking’ów w ciągu 3 miesięcy, podczas której promuje swoją kompilację „DJ FLEX LIVE” wydaną w „Universal Music”. We Francji kompilacja sprzedała się w nakładzie 50.000 sztuk.
Od roku 2003 Flex jest rezydentem legendarnego klubu w Paryżu „LE QUEEN”, a także w każdy weekend gra gościnnie w wielu klubach.
Na dzień dzisiejszy DJ FLEX jest jednym z najlepszych, najbardziej zapracowanych, a co idzie za tym najtrudniej dostępnych dj’ów na świecie.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →