Finesse

Kraj:
Polska
www:

Finesee pochodzi z podlasia. Miksuje już od kilku lat, ale za początek poważnej kariery jako DJ uważa moment, kiedy zaczął grać w klubokawiarni „FAMA” w Białymstoku, gdzie przez ponad 3 lata współorganizował imprezy housowo – hip-hopowe. Od 2003 r. współpracuje z Łomżyńskim klubem muzycznym „YAM CAFFE”. W lipcu 2005 r. powierzono mu rezydenturę w białostockim klubie muzycznym „M7″. Tu od początku mógł rozwinąć skrzydła i pokazać swój talent. Miał już okazję konfrontować swoje umiejętności z czołówką polskich dj-ów m.in.: Adamus, Chris Jaxx, Angelo Mike, Alan White, Marika, Lady Bird, Dervish a także zagrać u boku zagranicznych gwiazd tj.: Olav Basoski, Alex Romano, DJ Tonka, Martin Doorly (Ministry Of Sound) Lady Waks czy Jonatan Ulysses (The Drill). Grał również w warszawskich klubach takich jak HOTL, BARBIEBAR.
Jak do tej pory największym osiągnięciem Finesee jest uczestnictwo w ogólnopolskim prestiżowym konkursie dj-skim BACARDI B-LIVE w 2007 r. Po występie w Sosnowcu gdzie został pozytywnie oceniony przez jury (m.in. Dj Bert) zakwalifikował się do finału (ścisła czwórka), który odbył się w warszawskim Platinium Club.
Jego inspiracje muzyczne (oprócz muzyki klubowej) to wiele gatunków i wielu wykonawców na przestrzeni wielu lat. Poczynając od disco i funk-u lat 70 przez lata 80 i 90 (Depeche Mode, Eurythmics, Kraftwerk). Nie są mu obce klimaty rockowe (Deep Purple, U2, Tadeusz Nalepa) muzyka poważna, reggae, hip hop itd. Muzyka towarzyszy mu od zawsze a Finesee zawsze otwarty jest na jej nowe nurty.
Sety w wykonaniu Finesee to freestyle! Można w nich usłyszeć przede wszystkim house (we wszystkich odmianach) elektro, break beat, oraz elementy techno. W jego mniemaniu dj Oprócz zmiksowania utworów powinien dodać coś od siebie toteż często w setach usłyszymy bootlegi wykonane na żywo. Wszystko to połączone z wyczuciem oraz finezyjną techniką daje mieszankę wybuchową, która nie pozwoli stać bezczynnie. Jedno jest pewne dobra muzyka to coś, czego codziennie poszukuje!
W chwili obecnej oprócz miksowania próbuje swoich sił jako producent i pracuje nad własnym materiałem. Efekty tej pracy, kto wie??? może już niedługo będzie można usłyszeć i ocenić.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →