Filo & Peri

Filo & Peri
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:

Minęło już sporo czasu od momentu, w którym w Nowym Jorku Domenick Filopei i Bo Pericic weszli razem do studia po przedstawieniu ich sobie przez wspólnego przyjaciela. Od tego momentu nie można zaprzeczyć działającej pomiędzy nimi magii tworzenia wspaniałej muzyki. Domenic i Bo produkują najlepsze sety muzyki dance w Stanach Zjednoczonych. Ich kariera ogólnoświatowa zaczęła się 2004 roku, kiedy to Armin Van Buuren opatrzył swoją marką utwór „Elevation”, który ukazał się na płycie State of Trance.

Prawie 3 lata później styl Filo & Peri ewoluował w unikalne, dzikie sety, które z założenia miały zatrząść klubowymi parkietami. 2006 rok okazał się rokiem sprzyjającym cięższym produkcjom.

Filo & Peri to amerykańscy DJ’e i producenci, przedstawiciele trance. Ich styl określić można mianem Uplifting Trance, ale zawiera też elementy: Progressive, Techno i House. Filo & Peri zostali sobie przedstawieni w 2003 roku przez wspólnego przyjaciela.

W tym czasie Filo zajmował się muzyką rockową. Peri już miał za sobą produkcje muzyki elektronicznej m.in Orbital, Underworld, Kraftwerk. Wpływ tych dwóch odmiennych stylów widać w wielu ich produkcjach. Ich pierwsze nagranie „ELEVATION” ukazało się na rynku w 2003 roku na płycie Armina van Buurena „A State of Trance”.

Ich najbardziej rozpoznawalnym utworem jest „Anthem”, który wypuściła wytwórnia Vandit Records (wokal Eric Lumiere). Utwór ten stał się bardzo popularny I utrzymywał się na pierwszych miejscach list przebojów, jako jeden z pierwszych setów tranceowych. Wykorzystał go do swych produkcji m.in. Paul van Dyk. Osobliwą cecha utworu było ciekawe wykorzystanie brzmień gitarowych, w połączeniu z syntezatorem nadającym całości tranceowego charakteru. Do tej pory „Anthem” zremiksowali tacy producenci jak: Nic Chagall, Cicada, Thomas Gold oraz John O’Callaghan.

Największe hity:

• „Elevation” (A State of Trance – 2004)
• „Ordinary Moment” (Vandit – 2006)
• „Anthem (Feat. Eric Lumiere)” (Vandit – 2007)

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →