Eddie Thoneick

Eddie Thoneick
Kraj:
Niemcy
www:
http://www.eddiethoneick.com/

Eddie Thoneick rozpoczynał przygodę z muzyką w 1993 roku. Przez następne pięć lat był mistrzem konsolety w niemieckich klubach. Grał wtedy razem z takimi gwiazdami w branży jak Sven Vath, Sasha, Andry Nalin, Mike Lovechild czy Natural Born Grooves.

W 1998 roku Thoneick został rezydentem Decadance-Penthouse-Club i Flamingo-Club w Essen. Tam właśnie gościły światowe gwiazdy takie jak Jimmy Summerville, Erick Morillo, George Morel, Harry Romero, Roger Sanchez czy Barbera Tucker.

Po 6 latach Eddie przerzucił się na produkcję muzyczną. Pracował wtedy m.in. z Junior Jackiem and Kid Creme, Peterem Presta, Tomem Neville. Te nagrania zostały wydane dzięki wytwórniom Egoiste i HouseWorks. One również wydały single „Release The Television” i „Together as One”.

Rok 2005 to współpraca z Opaque Music i Milesem Goodmanem. Dzięki nim wyszły remiksy robione dla Soul Avengerz i Red Hot Dutch. Rok później ukazało się przełomowe w karierze artysty nagranie Eddie Thoneick vs Kurd Maverick „Love Sensation”, z dwoma remiksami Eddiego oraz jednym Kurda Mavericka.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →