Eddie D.

Eddie D.
Kraj:
Polska
www:
http://www.djeddie-d.com

Viktor Drzewiecki aka Eddie D.

Początki niczym szczególnym się nie wyróżniały. Zabrany przez siostrę, w wieku 12lat, na szkolną dyskotekę zrozumiał swoje powołanie. Dwa lata później miał już skompletowany własny sprzęt (magnetofon, cd, gramofon, mixer). Namiętnie ćwiczył, nawet 14h dziennie, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się 'Vinyl Room’ – sklep z vinylami prowadzony przez Eddiego. Każdy, kto ma podobny sprzęt wie, że po pewnym czasie przychodzi taki moment, poczucie własnej wartości i potrzeba pochwalenia się dotychczasowymi umiejętnościami szerszej publiczności. To samo spotkało Viktora, który od 1998r. zaczął grywać na tzw: „domówkach”. Miał własny sprzęt, technike, umiejętności. Nie potrzebował niczego, oprócz przysłowiowego kawałka kąta, w którym mógł się rozłożyć. Tego samego roku zadebiutował w klubie Paradajs (Bydgoszcz) tym samym rozpoczynając przygodę na lokalnym rynku muzycznym.

Kilka lat później postanowił spróbować swoich sił, mierząc się z najlepszymi w wielu prestiżowych konkursach zajmując czołowe lokaty:
> > 2000r. – Parada Miłości Łódz – Platforma — GIT TIR —
> > 2001r. – Mistrzostwa Pomorza i Kujaw (Klub Terminal; 3 miejsce)
> > 2002r. – Mistrzostwa Polski Prezenterów Dyskotek (Klub Azteka; 2 miejsce)
> > 2003r. – Heineken Music Thirst www.heinekenmusic.pl (finał z Paulem Oakenfoldem i Danielem Davoli; Warszawa)(2 miejsce)
> > 2003r. – Open’ER Festival www.heinekenmusic.pl (Casiuss, Kosheen, Layo & Bushwacka; namiot Heineken; Gdynia)
> > 2004r. – Heineken Music Thirst www.heinekenmusic.pl (Półfinał; Poznań)
> > 2004r. – Big DJ Star www.bigdjstar.pl (finał)
> > 2005r. – członek jury (Master Jury) w drugiej edycji Big DJ Star www.bigdjstar.pl
> > 2005r. – udział w programie DJ Bitwa, którego prowadzącym jest DJ Matush
> > 2006r. – wykładowca na Kursie dj
> > 2006r. – The Never Ending party – 32h live set !!!!
> > 2006r. – członek jury (Master Jury) w trzeciej edycji Big DJ Star

W międzyczasie grywał w wielu miastach (m.in. W-wa, Poznań, Szczecin, Olsztyn, Wrocław, Katowice, Kraków, Zielona Góra…), także za granicą (Dortmund / Niemcy), zmieniał rezydentury (Gong / Bydgoszcz; Absynt / Bydgoszcz; Zentrum / Bydgoszcz; Taras / Myślęcinek k.Bydgoszczy; Hipnoza / Toruń), grywał ze znanymi i lubianymi DJami, zarówno zza granicy jak: Alex Romano / Holandia; Cutmaster Jay / Niemcy; Khetama / Niemcy; Mike Matrix / Niemcy czy Boogie Pimps / Niemcy; jak i polską czołówką
Jak łatwo wywnioskować głównym nurtem muzycznych zainteresowań jest znacznie uogólniając house. „Muzyka, która mnie pasjonuje, to: French, Filter, Chicago House, Progressive, Tribal, Tech-House, a w samochodzie Robert Miles i składanki 'Cafe del Mar'” – precyzuje Eddie D.

Viktor nadal rozwija swoje umiejętności i podnosi kwalifikacje. Jak sam mówi: „Mam cały czas niedosyt grania na dwóch czy trzech deckach. Dla mnie jest to temat rzeka.” Zdradzę Wam, iż obecnie Eddie pracuje nad setem granym na czterech deckach ! Za konsolą czuję się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Potencjometry są w ciągłym ruchu. Jego granie to nie zwyczajowe odgrywanie vinyli „od deski do deski”, tam się zawsze coś dzieje ! „Za każdym razem gram w inny sposób. Mnogość rozwiązań i ich realizacja zależy wyłącznie od nastroju w jakim danego dnia się znajduję”. Świetne show, nie tylko muzyczne.

Od maja 2005 roku Eddie D. prowadzi 'Vinyl Room’. Niewielki sklep z płytami vinylowymi, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie w cenach na kieszeń każdego DJa
VINYL ROOM
ul Piękna 5 / Bydgoszcz (wejście od strony parkingu Fotonu; w podwórzu)
czynne: wtorek, środa, czwartek od 14:00 do 18:00
Eddie D. zaprasza !

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →