Eda

Kraj:
Polska
www:

Kobieta jako DJ to dość rzadkie zjawisko w naszym kraju, szczególnie jeśli chodzi o kobiety, które za konsoletą czują się jak przysłowiowa ryba w wodzie. Zdarzają się jednak wyjątki do których zdecydowanie można zaliczyć Edytę, pojawiającą się pod pseudonimem DJ EDA.

Dj EDA, czyli Edyta Sumińska urodziła się w Katowicach. Swoje pierwsze kroki w karierze dj`a stawiała u boku dj`a Malca, który zainteresował się jej osobą i poświęcił czas na naukę wszelkich tajników tego zawodu. Dzięki temu już od ponad 2 lat gra w klubie muzycznym „Piramida” w Chorzowie. To tam po raz pierwszy miała okazję przekonać się, jak trudna jest praca dj`a. Nie było to jednak żadną przeszkodą dla Edy, wręcz przeciwnie-zachęciło ją do większego wysiłku.

Wielki przełom w klubowym życiu młodej dj`ki nastąpił, kiedy poznała dj`a Wolfa, który głęboko uwierzył w jej możliwości oraz talent i właśnie on otworzył jej drzwi do wielkiego muzycznego świata. Wprowadził ją w grono wspaniałych dj`ów – m.in. Matysa, Edy`ego (Hyperavers), z którymi do dnia dzisiejszego współpracuje. Wolf błyskawicznie został idolem Edy. Imponuje jej swoim warsztatem muzycznym jak i podejściem do życia.

Edyta zagrała w licznych klubach, które z pewnością na stałe utkwiły w jej pamięci. A były to m.in.: „Boulevard” (Londyn), „Azteka” ( Opole), „Akropol” (Czchów), „Tequila” (Szczekociny), „Wyższy Wymiar” (Katowice), „Galeria” i „Imperium” (Sosnowiec), „Epsilon” (Kraków), „Eden” (Śmigno), „Grant” (Pszczyna), „Porter” (Częstochowa) oraz oczywiście „Piramida”, z którą nie chce się rozstać. Właśnie tam najczęściej można podziwiać jej kunszt dj`a u boku dj`a Malca.

Ciekawostką jest to iz Eda posiada swoje djskie zabawki. Wielu djów mogłoby pozazdroscić prywatnego stołu mikserskiego jaki posiada Edyta. Dwa technisc’y, pioneer oraz denon pozwalają na ciagly kontakt i doskonalenie techniki gry a co najważniejsze nie musi być w klubie po to aby nagrać profesjonalnego seta.

Muzyka jaką preferuje to oczywiście trance – dźwięki, które towarzyszą jej w każdej dziedzinie życia. Najbardziej cenieni przez nią Europejczycy w tej branży to: Paul van Dyk, Marc van Linden, NU NRG, Marcel Woods, RMB, Tiesto.

„Granie i życie pełnią życia to jest to, co daje mi największe szczęście i nie zamierzam z tego rezygnować” – mówi Edyta zapytana o plany na przyszłość.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →