Dudson

Dudson
Kraj:
Polska
www:
http://www.djdudson.com/

Dudson urodził się w 1982 roku w Warszawie. Występuje od roku 2002. Swoje pierwsze kroki stawiał w warszawskim undergroundowym klubie Apartament no.1. Rok później wziął udział w konkursie młodych DJ’ów organizowanym w najsławniejszym klubie w stolicy – Piekarnia, podczas którego zajął trzecie miejsce. W lutym 2003 roku gościł na antenie polskiej rozgłośni Radiostacja, a w 2006 roku można go było usłyszeć na falach radia Fabric Fm prosto z Salzburga w Austrii.
Jest autorem imprez pod tytułem Dudson Introducting, podczas których prezentuje najbardziej utalentowanych artystów, muzyków i producentów polskiej sceny muzycznej. W ramach DI odbyły się 2 wystawy prac graficznych: Wojtka Krosnowskiego i Marcina Czerwińskiego, zakończone licytacją prac na rzecz fundacji Duval’a. Kontynuacją cyklu Dudson Introducing w 2006 były imprezy organizowane w klubie ON OFF pod szyldem 22 direct, poświecone muzyce electro i breakbeat.
Przez ostanie dwa lata Dudson grał niemal we wszystkich stołecznych klubach u boku najznamienitszych DJ’ów. Jego styl bazuje na melodyjnym i zarazem energetycznym funk’u. Płynnie porusza się między wieloma gatunkami muzycznymi takimi jak: electro, breakbeat czy deep house, dlatego jego sety ciągle zaskakują swoją świeżością i oryginalnością. Niewątpliwie na czoło tych muzycznych eksperymentów wysuwa się breakbeat, któremu Dudson poświęca najwięcej czasu i energii.
Dudson jest też współautorem prestiżowego cyklu imprez Kissdagroove, podczas których można było usłyszeć takie sławy jak Dan Rubell, Jack’n’Daniels, Soul Avengerz, Studio B czy Pete Dozle. Od stycznia 2005 roku jest rezydentem warszawskiego klubu The Cinnamon.
Zainteresowanie Dudson’a nie ogranicza się jedynie do muzyki. Jest grafikiem i webmasterem polskiej strony ukraińskiego festiwalu muzyki elektronicznej KaZatip, który od 14 lat odbywa się na Krymie. Co roku ma też niewątpliwy zaszczyt grania na festiwalu jako jeden z nielicznych polskich DJ’ów.
W lipcu 2006 Dudson założył „48 agency” – agencję muzyczną i eventową zrzeszającą najzdolniejszych i najbardziej wyróżniających się DJ’ów i muzyków ostatnich lat na polskiej scenie klubowej. Agencja na stałe współpracuje m.in. z warszawskim klubem Top Floor i The Cinnamon.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →