Dudson dj

Informacje o artyście

Dudson urodził się w 1982 roku w Warszawie. Występuje od roku 2002. Swoje pierwsze kroki stawiał w warszawskim undergroundowym klubie Apartament no.1. Rok później wziął udział w konkursie młodych DJ'ów organizowanym w najsławniejszym klubie w stolicy – Piekarnia, podczas którego zajął trzecie miejsce. W lutym 2003 roku gościł na antenie polskiej rozgłośni Radiostacja, a w 2006 roku można go było usłyszeć na falach radia Fabric Fm prosto z Salzburga w Austrii.
Jest autorem imprez pod tytułem Dudson Introducting, podczas których prezentuje najbardziej utalentowanych artystów, muzyków i producentów polskiej sceny muzycznej. W ramach DI odbyły się 2 wystawy prac graficznych: Wojtka Krosnowskiego i Marcina Czerwińskiego, zakończone licytacją prac na rzecz fundacji Duval'a. Kontynuacją cyklu Dudson Introducing w 2006 były imprezy organizowane w klubie ON OFF pod szyldem 22 direct, poświecone muzyce electro i breakbeat.
Przez ostanie dwa lata Dudson grał niemal we wszystkich stołecznych klubach u boku najznamienitszych DJ'ów. Jego styl bazuje na melodyjnym i zarazem energetycznym funk'u. Płynnie porusza się między wieloma gatunkami muzycznymi takimi jak: electro, breakbeat czy deep house, dlatego jego sety ciągle zaskakują swoją świeżością i oryginalnością. Niewątpliwie na czoło tych muzycznych eksperymentów wysuwa się breakbeat, któremu Dudson poświęca najwięcej czasu i energii.
Dudson jest też współautorem prestiżowego cyklu imprez Kissdagroove, podczas których można było usłyszeć takie sławy jak Dan Rubell, Jack'n'Daniels, Soul Avengerz, Studio B czy Pete Dozle. Od stycznia 2005 roku jest rezydentem warszawskiego klubu The Cinnamon.
Zainteresowanie Dudson'a nie ogranicza się jedynie do muzyki. Jest grafikiem i webmasterem polskiej strony ukraińskiego festiwalu muzyki elektronicznej KaZatip, który od 14 lat odbywa się na Krymie. Co roku ma też niewątpliwy zaszczyt grania na festiwalu jako jeden z nielicznych polskich DJ’ów.
W lipcu 2006 Dudson założył „48 agency” - agencję muzyczną i eventową zrzeszającą najzdolniejszych i najbardziej wyróżniających się DJ’ów i muzyków ostatnich lat na polskiej scenie klubowej. Agencja na stałe współpracuje m.in. z warszawskim klubem Top Floor i The Cinnamon.

Aktualności

  Artykułów ()

  Dudson

  • Kraj: Polska
  • Miasto:
  • Team:
  • WWW: www.djdudson.com/

  Pozycja w rankingu

  52/ 1590Głosuj

  Nadchodzące imprezy

  Fani

   brak fanów...

  Imprezy promowane

  ENJOY by Tom Forester

  ENJOY by Tom Forester

  17 grudniaPacha Poznań
  This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

  This is Pacha - Milkwish & Pesos Sax

  18 grudniaPacha Poznań
  New Year's Eve 2022

  New Year's Eve 2022

  31 grudniaX-Demon Wrocław
  A State Of Trance 1000 - Krakow

  A State Of Trance 1000 - Krakow

  12 marca 2022TAURON Arena Kraków
  Dreamstate Europe 2022

  Dreamstate Europe 2022

  23 kwietnia 2022Arena Gliwice
  Mamry Festival 2022

  Mamry Festival 2022

  29 lipca 2022Plaża Miejska Mamry Węgorzewo
  Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

  Swedish House Mafia - KRAKÓW, 21.10.2022

  21 października 2022TAURON Arena Kraków

  Imprezy

  Piątek, 17 grudniaSobota, 18 grudniaŚroda, 22 grudniaSobota, 25 grudnia