Dreddy

Dreddy
Kraj:
Polska
www:
http://www.dj-dreddy.art.pl/

Tomek Roehr – czołowa postać na polskiej scenie muzyki elektronicznej. Dj’owaniem zajmuje się od 13 lat. Jest producentem i współtwórcą trzech projektów:
TROMESA z Grzegorzem Magnuszewskim,
BIGWIGS wraz z Grzegorzem Magnuszewskim i Jerzym Przeździeckim,
ZENGLODON wraz z Jerzym Paździeckim.
Produkuje i wydaje dla wytwórni szwedzkich, niemieckich, angielskich, francuskich, belgijskich, brazylijskich oraz australijskich.
Sam wydał dwa Miksy (Tromesa wydała 5 singli, 3 albumy i 13 kompilacji, Bigwigs ma na koncie singiel, album i 6 kompilacji).
Jako DJ współtworzy projekty: Dyskdżogeje wraz z DJ Bertem oraz Defucted wraz z Bertem i Gerhardem.
W wieku 7 lat, Tomek z rodzicami wyprowadził się do Kuwejtu. Pięć lat później zaczął interesować się muzyką, za namową nauczyciela zaczął grać na saksofonie tenorowym. W tym samym roku dołączył do big bandu i zafascynował się jazzem.
W wieku 14 lat zaczął studiować improwizację jazzową. W wieku 16 lat skomponował swój pierwszy utwór elektroniczny używając 2 syntezatorów, automatu perkusyjnego oraz wielośladu. Rok później wybuchła wojna w Zatoce Perskiej i Tomek przeniósł się do Anglii, gdzie zamieszkał wraz z kolegami w małej miejscowości Hertford pod Londynem. To właśnie tutaj ludzie tacy jak 2 Bad Mice i Rob Playford z Moving Shadow mieszkali i tworzyli nowy styl muzyczny – wtedy znany jako Happy Hardcore, a obecnie jako Drum′n′Bass.
Tomek zaczął DJ’ować w 1991 roku, w trakcie pierwszego roku studiów na University of Kent w Canterbury. Rozpoczął jako Dj w uniwersyteckiej rozgłośni radiowej, a potem na imprezach. To był czas breakbeatów i techno. Wraz ze znajomymi jeździł na nielegalne imprezy Spiral Tribe, Bedlam i inne na południu Anglii. Na drugim roku studiów wraz z kolegami założył T4 Soundsystem. Organizowali imprezy na uniwersytecie, w domach i lasach w okolicach Canterbury. W listopadzie 1993 roku poszedł na swoje pierwsze Goa Party w Londynie, gdzie Dj’e tacy jak Sid Shanti i James Monroe grali nowy rodzaj muzyki. To właśnie po tej imprezie Tomek zainteresował się m.in. niemiecką muzyką trance.
Kiedy powstały wytwórnie takie jak Dragonfly, TIP i Flying Rhino wiedział, że to jest to czego szukał.
Tomek ukończył studia w 1994 i w tym samym roku wrócił do Polski. Rok później zaczął promować muzykę techno.
W listopadzie 1995 r., jako pierwszy polski DJ , wydał kompilację Dj Choice vol. 1, która rozeszła się w 6000 egzemplarzy.
W 1998 rok został wybrany Najlepszym Polskim DJ’em ′97 przez czytelników magazynu Plastik oraz widzów DJ Club.
W 2001 na Polish Dance Awards otrzymał tytuł DJ’a roku 2000, a w 2002 i 2003 zajął 4 i 9 miejsce w TOP 100 DJ′s Magazynu Laif.
Zagrał u boku takich gwiazd jak: Tiesto, Sasha, Hernan Cataneo, Jeff Mils, Dr. Motte, Luke Slater, Faithless, Mijk Van Dijk, Marco Zaffarano, Takkyuo Ishino, Africa Islam, Marusha, Westbam, Marshal Jefferson, Tsuyoshi Suzuki, Mahasuka, Anti, Fred Giteau, Freddy Fresh,Frank Muller.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →