Dominic Lea

Dominic Lea
Kraj:
Polska
www:
http://www.dominiclea.com/

Fascynację muzyką elektroniczną rozpoczął w 98 roku. Po kilku latach kolekcjonowania płyt, w maju 2005 roku w domowym zaciszu rozpoczął swoja przygodę z gramofonami. Pierwszy występ przed szerszą publicznością miał miejsce w lipcu 2005 roku, lecz dopiero rok 2006 przyniósł udział w bardzo wielu imprezach m.in.: legendarnej imprezie 'Love Generation’ organizowanej przez DJów: Ex-Or’a (Baroque Rec., Unikat.) i Mj.uzi.k’a (Londyn).
Rok 2006 to także współpraca z krakowskim Klubem Zoom, w którym organizował cykliczne imprezy „Progg’ed Dimensions” oraz „Infrequent Sounds”. Celem tych imprez była popularyzacja elektronicznych brzmień oraz promowanie młodych DJskich talentów.
Rok 2007 to coraz większe imprezy, na których grał z uznanymi zagranicznymi artystami jak Moguai czy Monoroom. W czerwcu 2007 sprostał organizacji imprezy na statku pływającym po Wiśle w okolicach Krakowa, z uznanymi polskimi DJami na pokładzie. Impreza okazała się wielkim hitem, a ludzie w niej uczestniczący byli wprost zachwyceni.

Mimo niedługiego stażu na scenie muzycznej, miał okazję zagrać w klubach takich jak: Piekarnia, Luzztro (Warszawa); Cień, Błędne Koło, Midgard, Zoom, Krzysztofory, Frantic, Rdza, Enso (Kraków); Soda, Czekolada (Łódź); Rura, Flash (Częstochowa); M7 (Białystok); MC (Lublin) i inne… U boku najlepszych i najpopularniejszych DJów w kraju – m.in. Angelo Mike, Diana d’Rouze, Ex-Or, Peres, Leon, Mafia Mike, Hanna Bernard, Quantum Mekk, Poziom X, Alan White… Jak również z artystami z za granicy: Moguai (Niemcy), Monoroom (Niemcy), Ludmilla (Węgry), Sandro Monte (Szwecja), Alex Patz (Szwecja), Tino Morgado (Hiszpania).

Jego sety to połączenie electro, tech-house, progressive house oraz minimal. Umiejętnie dobiera materiał do klimatu klubu, w którym gra, co czyni jego muzykę bardzo elastyczną oraz niepowtarzalną.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →