Delphen

Delphen
Kraj:
Polska
www:
http://www.delphen.com

Już 14 lat temu czyli w roku 1995 zaczynał przygodę z muzyką. Jego pierwsze spotkanie z muzyką to szkoła podstawowa gdzie jego zapał i chęci spowodowały, że odkrył swój talent muzyczny. Jego pierwszy keyboard już nie wystarczał. Tuż potem pierwsza Yamaha i fascynacja tworzenia-grania muzyki disco, dance, a następnie muzyka klasyczna wykształciły jego słuch do tego stopnia, że mógł zagrać utwory Beethowen’a czy Mozart’a przed dużą publicznością. Jego dwa występy i wystarczył miesiąc aby opanować granie na gitarze. Muzyka klasyczna stała się inspiracją do poznawania nowych gatunków muzycznych. Muzyka klubowa, czyli mocniejsze dźwięki już w roku 2001 spowodowały, że po fortepian sięgał coraz mniej, a zbieranie muzyki stało się dla niego codziennością. Pierwsze sety to własnie rok 2001 gdzie grał praktycznie wszystko od muzyki dance, pop, hands up, hard trance, trance.
Przełom 2001/2002 to czas na kolejne sety, a także kilka produkcji, które pojawiły się na jego pierwszej oficjalnej stronie www, co spowodowało duże zainteresowanie młodych słuchaczy z całej Polski. Pierwsza styczność ze sprzętem djskim jeszcze w roku 2001 to gramofony paskowe i odtwarzacze cdj 500. Nauka grania z czarnych płyt trwała bardzo krótko. Motywacja do odkrywania nowych rzeczy byla bardzo duża.
Kolejnym krokiem promocji jego osoby to już w roku 2003 internetowe rozgłośnie radiowe. Był to wspaniały pomysł na zdobycie fanów z całej Polski i z zagranicy. Od cyberstacji, megastacji, a także kilku małych klubów przyszedł czas na radio FM. Przez ponad rok czasu 2005/2006 udzielał sie w Radiu Katowice na 102.2 FM w audycjach młodzieżowych promując nowości płytowe. W związku z tym skorzystał z okazji promocji swojej osoby grając swój utwór na fali FM. Wracając do korzeni skomponował dwie produkcje klasyczne, które w dniu smierci JPII odgrywano w Radiu Katowice. Po radiu przyszedł czas na poznawanie nowych trendów muzycznych takich jak house, electro house, trance. Nowy sprzęt cyfrowy cdki, gramofony zostały opanowane, a zdobycie swojej konsoli też nie było łatwe ale udało się.
„Wszystko przychodziło mi same” to jego słowa, które w jego życiu się sprawdziły. Jego pierwsza rezydentura przyszła niespodziewanie pewnego dnia telefon i zaczęło się. Od samego początku prowadził klub No Name w Tarnowskich Górach zajmując sie rezydenturą, a także marketingiem. Jego specyficzne imprezy „Electro Night” zaczęły ściągać klubowiczów z całego Śląska. Przez rok ściągnął wielu znanych prezenterów ze Śląska do klubu No Name, z którymi nakręcał imprezy. Kilkuletnie znajomości pozwoliły mu wystąpić także w klubie w Chorwacji (Sunset), a także na Śląsku między innymi Spiż, Nemesis, City Pub, No Name, Uganda itd. Podwójną rezydenturę objął w 2008 roku też niespodziewanie w klubie Uganda w Bytomiu. Tak więc studia, praca (IT) i jeszce weekendowe maratony w klubach na Śląsku zajęły mu cały wolny czas. Jego ulubione style w tej chwili to house, electro house, progressive house, progressive trance, trance, black music, dance. Znany jest z serii swoich nowych setów The Sunset, które w większości opierają się na gatunkach house i trance. Stworzył w 2009 Sunset Music Agency wraz z Dj Lukasem (Żmigród), Coretoxem (Tarnowskie Góry) (www.sunsetmusicagency.com), która zrzesza djów-producentów ze Śląska i promuje nowy cykl imprez w klubach (DC AIR, Zamek Toszek). Chodź czasem napotyka przeszkody jak to w każdej branży bywa ale dzięki wsparciu najbliższych idzie przed siebie. Dzięki temu już wkrótce powstanie w jego studiu nowa produkcja utrzymana w klimatach progressive house ale to na razie tajemnica.. Zagrał między innymi z: Thomas Bloom, Eric Trax, Raver, Adamsky, Mattiek, Niquel, Paczka Experience, Coretox, Denox, Avrix, Chris Ice, Tiger, Kev, Dev, Mike, Lukas, Falcon Van Buulek, Taa’Goo, Bolid, T-Storm, Awda, Tiger, Madras, Axis, Obel
Więcej informacji na stronie www.delphen.com, www.myspace.com/delphen

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →