David Amo & Julio Navas

David Amo & Julio Navas
Kraj:
Hiszpania
www:

Będąc pod wpływem klubowych brzmień francuskich, szwajcarskich, angielskich czy przede wszystkim holenderskich, mało kto spodziewał się, że nastąpi coś przełomowego i szerzej – z coraz większym zainteresowaniem, będziemy spoglądać w kierunku Hiszpanii.
Nie tylko za sprawą najbardziej imprezowej wyspy Europy i świata zarazem, jaką niewątpliwie jest Ibiza, ale również dzięki dwóm doskonałym producentom muzycznym jakimi są David Amo (foto po prawej) oraz Julio Navas (foto po lewej). „Electronic Electro” doskonale już znane to porcja energii, obok której nie można przejść obojętnie i bez emocji, nowa dla naszych uszu w swej formie, budowie i brzmieniu. Ale czy jej autorzy to też nowe postaci na rynku klubowej muzyki??
David Amo i Julio Navas to dwaj doświadczeni Dje i producenci muzyczni z Barcelony w Hiszpanii, którzy na rynku muzycznym i klubowym intensywnie pracują już od ponad 10ciu lat. Od zawsze oscylowali w kręgach muzyki stricte klubowej, co zapewne spowodowało że wcześniej tylko nieliczni mogli się z nimi zetknąć. Na przestrzeni tych lat pracowali jako kompozytorzy i producenci dla wytwórni Electribe, La Factoria czy Formula (wytwórnie słynnego dja Wally Lopez’a), jednak nie używali znanych nam dzisiaj pseudonimów, tylko kamuflowali swoje osoby pod różnymi tajemniczo nazwanymi tworami producenckimi.
Polskim klubowiczom zapewne będą znane projekty In-n-out (utwory “Tribalized” czy ostatni “EQ-Lizer”), Propaganda (utwory “Let the base”, “Feel the groove”), Take Off (z numerem “The Music wants you”) czy osławiony już na scenie klubowej projekt Les fils du soleil, który również jest ich autorstwa.
Przez wiele lat byli stałymi remixerami i inżynierami dźwięku dla wytwórni Bamboo Records, Stereo Productions, R.P.O. Traxx, Purpose Records, Distraekt (Piliavin & Zimbardo’s label), a w kilku wspólnych produkcjach i remixach działali razem z Eric Entrena oraz Les Schmitz (Amnesia Ibiza resident DJ).
Śmiało można zatem powiedzieć, iż rynek muzyczny wykreowany na iście kultowy, stał się takim przy ich znacznym współudziale. W końcu to co rok rocznie rozbrzmiewa w klubach Ibizy, w znamienitej części od wielu już lat jest zasługą drogi muzycznej którą od początku swojej kariery obrali i wspólnie z największymi i najbardziej docenionymi dj-ami z powodzeniem realizują.
Ich produkcje były licencjonowane do takich wytwórni jak JOIA recordings z remixami Sebastian Ingrosso & Steve Angello, Stockholm Sound Machine, czy Star69 włączając w to ich produkcję Live@Roxy 3 zmixowaną przez Peter Rauhofer, Universal UK, etc.. a ich możliwości i usługi jako remikserów były pożądane i docenione przez artystów takich jak np. Benny Bennasi dla Vale Music (Hiszpania).
To właśnie oni skompilowali oficjalne płyty dla firmy Technics, produkującej od kilkudziestu lat gramofony będące standardem w klubach na całym świecie. Kompilacje te nazwane zostały po prostu Technics – The original Sessions vol.3, vol.4, vol.5, vol.6, vol.7
Jako Dje, po okresie ponad 10ciu lat kiedy rezydowali w różnych klubach Hiszpanii czy samej Barcelony, dzisiaj pracują jako “wolni strzelcy” i są zapraszani przez najbardziej prestiżowe kluby Hiszpanii, jak też na różne eventy we Francji, UK, Rosji, Ukrainie, Brazylii, Mexyku i … Polski oraz wielu innych krajów.
Po wielu latach pracy dla różnych wytwórni, w 2004 roku podjęli decyzję o założeniu swojej oficyny wydawniczej – Fresco Rec. I zdecydowanie był to strzał w przysłowiową dziesiątkę. Produkowana przez nich muzyka jest wyjątkowo oryginalna i zapadająca w pamięć, do tego niesamowicie energetyczna i taneczna. Te atrybuty pozwoliły w krótkim czasie na zdobycie międzynarodowego uznania wydawanym we Fresco produkcjom.
W ciągu półtora roku pojawiło się 8 pozycji wydawniczych, z których każda znalazła się w casie znaczących djów muzyki klubowej.
Fresco stało się marką, która została wyróżniona przez prestiżowy Dj Magazine jako tzw. „Breaktrough label in 2005”, co można przetłumaczyć jako wytwórnia przełamująca pewne stereotypy i konwenanse muzyczne, kreująca coś nowego.
Doskonale znane w Polsce „Electronic Electro” autorstwa właśnie Davida Amo i Julia Navasa, zyskało przychylność artystów z różnych stylów muzycznych. Począwszy od dj’ów stricte house’owych, poprzez progresywnych czy transowych, na techno artystach skończywszy. Utwór został licencjonowany do różnych krajów i na różne kompilacje płytowe np. Back to Basis vol. 2 mixowane przez samego Johna Acquavive.
11 maja 2006 roku utwór dostał prestiżową nagrodę DJ One Award przyznawaną przez Dj Magazine, za najlepszy house’owy utwór roku 2005.
Kolejne wydawnictwo artystów oznaczone numerem FRE007 i zatytułowane “Alto Voltaje / Open Your Eyes” zostało zakupione przez samego Steva Angello na jego „firmową” składankę muzyczną. Alto Voltaje to utwór utrzymany w klimacie electro house z elementami progressive house, druga strona vinyla, to z kolei prawdziwie nakręcająca tech-house’owa śruba z poważnie wkręcającą linią basową i bardzo energetycznym zejściem w środku nagrania, które doskonale buduje napięcie. Nagrania te od razu przypadły do gustu i były lansowane przez wielkich tego klubowego świata – John Acquaviva, Randy Katana, Simon & Shaker, Tom Stephan, Sasha, David Vendetta, Wally Lopez, John Digweed, Max Graham i wielu innych.
Przedostatnia produkcja dostępna na rynku już od lutego „Preassure / Push” zdobywa popularność również i w naszych klubach. Przedpremierowe promo copies znalazły się na playlistach takich djów jak Da Hool, Joe T. Vannelli, Simon & Shaker, John Acquaviva, Andrea Bertolini, Tom Stephan, Xavi Beat, Ricky Stone, Paulette H, Paco Maroto, Les Schmitz, Frank Morin i wielu innych.
David Amo i Julio Navas prześcigają się w produkcjach z innymi artystami i siłą rozpędu proponują przy współpracy z wakacyjnym rezydentem klubu Amnesia na Ibizie – Les Schmitz kolejne wydawnictwo z dwoma utworami w klimacie tech-house’owym „Asteroid / Gigistar”. Oczywiście sygnowane marką Fresco Rec.
Ostatni rok był bardzo pracowity dla duetu Amo & Navas, ale opłaciło się. Każda kolejna produkcja wydawana przez ich oficynę, na gorąco i w ciemno jest przyjmowana na całym świecie przez największych dj’ów. Swoją drogą Electronic Electro gościł bardzo często w setach samego Armina van Buurena, choć nie zagrał tego utworu podczas swojej wizyty w Polsce.
Popularność elektrycznych braci spowodowała, że częściej goszczą w Brazylii, Meksyku, Ukrainie, Bułgarii, niż w rodzimej Hiszpanii gdzie przez wiele lat kreowali rynek muzyczny.
Tego roku w wakacje w największym klubie świata – Privilege na Ibizie, na cyklicznej imprezie organizowanej przez Johna Acquavivę gościem będzie Julio Navas. To w pierwszy wtorek lipca 2006.
Jeszcze tego samego tygodnia – w piątek zagości po raz pierwszy w Polsce na Insomnia Open Air Festival w Osiecznej k/ Leszna na scenie house / electro.
Czego można się spodziewać?? Prawdziwie elektrycznej Ibizowskiej progresywno houseowej mieszanki wybuchowej z najlepszymi autorskimi produkcjami. Zarówno tymi ogólno dostępnymi, jak i tymi, które skrzętnie chowają przed światem w oczekiwaniu na oficjalny release.

dyskografia
Compilations as Deejays :
Makinaria Dj´s Live Boy Records
Technics “The original sessions vol.3”* Vale Music
Fiesta en Cabina vol.1 Vale Music
Technics “The original sessions vol.4”* Vale Music
Festival Sessions vol.1 Vale Music
Fiesta en Cabina vol.2 Vale Music
Technics “The original sessions vol.5”* Vale Music
Festival Sessions vol.2 Vale Music
Fiesta en Cabina vol.3 Vale Music
Technics “The original sessions vol.6”* Vale Music
Festival Sessions vol.3 Vale Music
Technics “The original sessions vol.7” Vale Music
• Platinum records.
Records :
Basic Zapping “Esto es trallero” (Epocca Music) 1994
EX – 3 “Estres” (Boy records) 1995
EX – 3 “Ex – p – cial” (Boy records) 1995
Dsigual “Dsigual” (Boy records) 1995
Analogic “Go back” (Boy records) 1996
DJ Silverado “Boing” (Boy records) 1996
Reaction “Bass Hard” (Boy records) 1996
Dsigual “Dsigual vol.2” (Boy records) 1996
EX – 3 “Extresados” (Boy records) 1996
Neurosis “La rana verde” (Boy records) 1996
Workstation “Get ready” (Boy records) 1997
Analogic “Adrenalina” (Boy records) 1997
EX – 3 “Remixes” (Boy records) 1997
Mutation “Rainbow generation” (Boy records) 1997
Dsigual “Dsigual vol.3” (Boy records) 1997
Pandemonium “Transmission” (Boy records) 1998
EX – 3 “Into your mind” (Boy records) 1998
Hackers “New millennium” (Boy records) 1998
Reaction “Orange and lemon” (Boy records) 1998
Analogic “Back to roots” (Boy records) 1998
Millennium (Boy records) 1998
DJ Silverado “La mosca asesina” (Boy records) 1999
Recycled “To the sky” (Boy records) 1999
Fast Food “Hot dog” (Boy records) 1999
Pandemonium “Powder” (Boy records) 1999
Reaction “Three elements” (Boy records) 1999
Glamour “Continental circus” (Boy records) 1999
Scotish Clan “Renovation” (Boy records) 1999
Mutation vs. DJ Silverado “Friends” (Vale Music) 1999
Les Fils du soleil “There´s love” (Vale Music) 1999
EX – 3 “You drive me crazy” (Vale Music) 1999
Xavi beat “Open up” (Vale Music) 1999
Scotish Clan “Revolution” (Vale Music) 2000
Analogic vol.4 “El despertador” (Vale Music) 2000
Techno House Festival “Come to our world” (Vale Music) 2000
Les fils du soleil “Moving on my mind” (Vale Music) 2000
DJ Silverado “World of fantasy” (Vale Music) 2000
X-Beat “Sexual relations” (Vale Music) 2000
On Line “My eyes are talking to you” (Vale Music) 2000
EX – 3 “Plural EP part 1” (Vale Music) 2001
EX – 3 “Plural EP part 2” (Vale Music) 2001
Park Paladium “I´m dying to see you tonight” (Vale Music) 2001
Les fils du soleil meets X-Beat “remixes” (Vale Music) 2001
Analogic vol.5 “Tie one on” (Vale Music) 2001
Electronic Blood “La vengeance est douce” (Vale Music) 2001
Unisex “No está hecha la miel para la boca del asno” (Vale Music) 2001
Les fils du soleil “Dreaming of you” (Vale Music) 2001
On Line “Song of peace” (Vale Music) 2002
Activa-t “activa-t.com” (Vale Music) 2002
Undercontrol “Solution” (Vale Music) 2002
Millennium & Cosmic club “Come with me” (Vale Music) 2002
Milano Ferro “Enjoy this trip” (Media records) 2002
EX – 3 “Estres remixes 2003” (Vale Music) 2003
X-beat “Superskunk” (Vale Music) 2003
Spring “Pretty Girl” (Vale Music) 2003
Les fils du soleil “Free your soul” (Vale Music) 2003
XTM presents Annia “Give me your love” (Vale Music) 2003
EX – 3 “To the sky / ritmo divertente” (Vale Music) 2003
L´Uomo “El fuego de tus labios” (Vale Music) 2003
Perro Viejo “Dame ritmo” (Vale Music) 2003
Spring “Keep on dreaming” (Vale Music) 2004
Lucia Velmonte “Sabor” (Blanco y Negro) 2004
Andergraun “América” (Metropol rec.) 2004
Andergraun “Horizonte” (Metropol rec.) 2004
Jorge Mena “El color de tu piel” (Metropol rec.) 2004
Bohemia “Me vuelve loca” (Vale Music) 2004
IN-N-OUT “Tribalized” (Electribe) 2004
Propaganda”Let the base” (La factoria) 2004
Take Off “The Music wants you” (La factoria) 2004
Ex-3 “First Kontakt” (Vale Music) 2004
Les Schmitz “Countdown” (Fresco records) 2004
On line feat. Anqui “Vakne” (Vale Music) 2004
Wkrótce:
David Amo & Julio Navas “Essence” (Fresco records) 2005
IN-N-OUT “Musika automatika” (Electribe) 2005
On line feat. Anqui “Dam-da” (Vale Music) 2005
Remixes :
Sharpside “I love techno” (X-beat remix) (Vale Music) 2002
Benny B. “Able to love” (unisex & j.batlle rmx) (Vale Music) 2002
Organ Donors “4 tribes” (Ex – 3 Vs. J.Batlle rmx) (Media/Nukleuz) 2002
Eric Entrena “Heart & Soul” (Camoufalge) 2004
Lost Witness”Wait for you” EX-3 remix (Nebula rec.) 2004
Mixes and mastering :
Sonique “Zanarkand” (Vale Music) 2003
DJ Juan Cruz “Flowers of love” (Vale Music) 2003
Eric entrena & James Cool “Energy” (Purpose Rec. UK) 2003
Eric entrena & James Cool “Galactica” (Cool sound/Loud Bit) 2003
Eric entrena “Let the music move you” (Bamboo records) 2003
Eric Entrena “Here comes that sound” (Stereo prod.) 2003
AT “Woman del callao” (Vale Music) 2003
Eric entrena “Arabian nights” (Bamboo records) 2004
Eric entrena “Electric Shock” (Distraek) 2004
Eric entrena “Heart & Soul” (Camouflage) 2004
Les Schmitz & Mar-t “Ven a conocerme” (Fussion) 2004

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →