Crookers

Crookers
Kraj:
Włochy
www:

Ukształtowana pod wpływem house , hip hop i i wieloma innymi stylami muzyka Crookers zmieszana z pewnym rodzajem fidget house tworzy niesamowita mieszankę , muzyki która jednocześnie jest brudna i jednocześnie brzmi dumnie „zadzierając nosa”
Phra i Bot od 2003 roku tworzą wspólnie coś co na parkiecie może nas rozkręcić, zaskoczyć, uderzyć w najbardziej niespodziewanym momencie.
Przed powstaniem Crookers Phra i Bot interesowali się muzyką w zupełnie innych kierunkach. Bot zaczynał we wczesnej młodości od pianina i gitary , żeby z wiekiem te instrumenty zamienić na syntezatory i sequencery , Phra już w wieku 11 lat uprawiał dj’ing na włoskiej scenie hip hop’owej. Wkrótce po tym został jednym z najciekawszych MC na tej scenie i w tym kierunku kształtowała się jego kariera.
Kiedy się spotkali w końcu na scenie zaczęli poszukiwania własnego odmiennego stylu w hip hop. Eksperymenty miały duże powodzenie gdyż jak sami twierdzą „dobrało się dwóch ludzi którzy mają takie same muzyczne smaki.. co rzadko zdarza się w Mediolanie”
Po wypuszczeniu dwóch EP , które zawierały wyłącznie oryginalne tracki zaczęli pracę nad albumem który pojawi się już niebawem.
Crookers’i oprócz swojej twórczości największy rozgłos uzyskali robiąc remixy dla takich artystów jak Armand van Helden, Bonde do Role, Brodinski, The Chemical Brothers, Magik Johnson, Moby, Chromeo, Busy P, Don Rimini or Bumblebeez, Underworld.
Kiedy nie pracują nad swoimi brudnymi(crookke) nagraniami i nie są akurat w trasie można ich zobaczyć we włoskiej MTV . Jak twierdzą „hip hop jest ich podstawowym stylem , ale nie mają żądnych zahamowań przed eksperymentami z nowymi stylami.
Wszystko to co tworzą i grają na żywo w setach jest dodatkowo jeszcze urozmaicone brzmieniami z legendarnego Sammlera MPC

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →