Codec

Codec
Kraj:
Polska
www:

Dj Codec- muzyka, elektronika, informatyka od zawsze były jego zamiłowaniem. Już od najmłodszych lat próbował ogarnąć zasadę działania prostych mechanizmów elektrycznych oraz próbował kompozycj na organkach Casio SA-20. Fascynacja i zamiłowanie do muzyki uczyniły go niewolnikiem wszelkich wydarzeń związanych z muzyką techno i drumm‘n‘bass. W 1999 roku Codec stając za gramofonami rozgrzewa publikę na swoich pierwszych imprezach. W roku 2000 na jednym z wyjazdów do Berlina zakupuje swoje pierwsze gramofony – Gemini PT-2100. Do 2002 roku ukierunkowuje swój styl muzyczny odnajdując się w progresywno – tribalowych rytmach. Rok 2003 był przełomowym w dj’skiej karierze dj’a Codec’a: rzuca 3 lata studiów zaocznych i decyduje się na przeprowadzkę z rodzinnego Darłowa do Warszawy, aby rozwinąć swoje umiejętności. Już na samym początku pobytu w stolicy otrzymuje rezydenturę w nowo otwartym klubie Le Madame, gdzie po roku współpracy dostaje propozycję organizacji imprez weekendowych. Dzięki imprezom w Le Madame otwiera się na muzykę breakbeat, która od tego momentu na stałe gości w jego płytotece. Koniec 2003 roku to kolejna dawka pozytywnej energii dla Codec’a – za sprawą wysłanego mixu staje się zwycięzcą konkursu organizowanego przez sklep vinylshop.pl – zostaje zaproszony do poznańskiego klubu Eskulap na urodzinowego seta. Od 2004 na stałe wpisuje się w klubowe życie grając między innymi w takich klubach jak: Kultuuritehas- Tallin-Estonia, Luzztro- Warszawa, Paragraf 51- Warszawa, Klatka- Warszawa, Lokomotywa- Warszawa, Metro- Białystok, Roentgen- Kraków, Wyższy Wymiar- Katowice, Klimat- Bielsko-Biała, Kult- Lublin, Sanatorium- Sopot oraz wielu innych. Nowe znajomości oraz współpraca z innymi dj’ami pozwalają na rozwinięcie skrzydeł i tak pod koniec 2004 roku powstaje myśl o założeniu kolektywu Sound Delivery, skupiającego pasjonatów muzyki elektronicznej.
Styl muzyczny jaki obecnie prezentuje Codec, to mieszanka progressive house, trance z elementami afro-amerykańskimi oraz nu-skool breakz. Często gra z 3 gramofonów, a jego sety są ubarwiane energicznym scratchem. Trzyma niesamowity kontakt z publiką. Oprócz grania zajmuje się tworzeniem muzyki, nieliniową obróbką video, grafiką oraz tworzeniem stron www.
Codec był i jest współorganizatorem wielu imprez. Do najważniejszych z nich można zaliczyć imprezy cykliczne nad polskim wybrzeżem Ibiza Summer Cocktail Tour 2002 Kuszenie Magnum, Ibiza Summer Cocktail Tour 2003, Hi! Summer Tour 2004 oraz imprezy autorskie w klubach na terenie Polski. W 2003 reprezentował polską scenę na festiwalu „The Lords Of The London Underground” organizowanym przez Martinisation z Londynu. Miał okazję zagrać z: Leo Laker, Damon Wild, Takaki Itoh, Jay Rogers, Simon Leabon, Echoplex, Da Strike, Leama.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →