Chris da Break

Chris da Break
Kraj:
Polska
www:
http://www.neuroshocked.pl/

Chris Da Break- Krzysztof Dobracki dj od 1996 roku. Wszystko zaczęło się w latach 80-tych, kiedy to został zainspirowany przez muzykę takich artystów jak Jean Michael Jarre i Kraftwerk. „Kiedy kupiłem pierwszy zestaw decków całkowicie uzależniłem się od dzwięków podziemnego techno”. Styl Krzyśka ewoluował przez lata. Mixował wiele form techno jak np. Detroit w wykonaniu takich producentów jak Jeff Mills, Robert Hood oraz angielskich producentów jak Surgeon i Oliver Ho. W okresie 1998-2000 Krzyśka pochłonęły funkowe rytmy wprowadzone do klubów przez takich producentów jak: Cristian Vogel, Si Begg, Neil Landstrumm i Tobiash Schmidt. „Każdy ich utwór jest oryginałem, ma nowy rytm i zupełnie nowe dźwięki”. W tamtym czasie Chris stał się uzależniony od kupowania vinyli i skolekcjonował całą dyskografię artystów z Brighton, których tak podziwiał. Obecnie Krzysiek łączy straight i funky techno, charakteryzując swoje sety różnorodnością.
Karierę rozpoczął w rodzinnym mieście, gdzie grywał w jednym z tutejszych klubów, stając się w późniejszym czasie jego rezydentem. Prowadził audycję radiową pt. „Cyber Noc” w Radiu PSR, która została reaktywowana pod nazwą „Neurologia” na falach Radia ABC. Punktem zwrotnym był rok 1998 kiedy został zauważony przez Agencję NMA jako młody talent. W tym samym roku został zakwalifikowany do udziału w Red Bull Music Academy jako jeden z tysięcy dj’i z całego świata. Po akademii Krzysiek dostał wiele propozycji grania w kraju. Zagrał na pierwszej edycji Mayday Polska w 2000 roku i kolejnych w 2001 i 2005, wystąpił także na Creamfields Polska w 2003 i na wielu prestiżowych imprezach. Był pierwszym polskim dj’em, który wystąpił w klubie Tresor w Berlinie. Ciężko jest wymienić wszystkich znanych wykonawców, z którymi miał zaszczyt zagrać jednak najważniejszymi dla niego byli: Cristian Vogel, Dave Clarke, Eddie Flashin’ Fowlkes, Adam Bayer, Chris Liebing i Surgeon.
W 2002 Krzysiek i jego przyjaciel Droptech założyli formację Neuroshocked, organizując wiele imprez w ich rodzinnym mieście i organizując bookingi w całej Polsce. Organizowali oni imprezy w klubach: Sonar i Laboratorium, zostając w końcu właścicielami klubu Neuron, w którym gościli artystów takich jak: Lars Klein, Eric Sneo, Henry Cullen, Chris Liberator i wielu innych.
W roku 2003 Krzysiek zdecydował produkować własną muzykę, zakładając małe studio w domu, co zaowocowało wydaniem pierwszego utworu na wytwórni Artsite z artystą Swam pt. „Pad Fire Life”. Obecnie Neuroshocked założyła wytwórnie płytową pod tą samą nazwą, wydając pierwszą epke z utworem Krzyśka pt. „People Are Sick of It”.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →