Blondas

Blondas
Kraj:
Polska
www:
http://www.muzikanova.pl

Muzyczne dojrzewanie Blondasa rozpoczęło się w okresie późnej podstawówki, kiedy to jako jeszcze mało ukształtowany muzycznie dj zapowiadał wybrane przez siebie przeboje na szkolnych imprezach. Drżący z wrażenia głos i towarzyszące emocje związane z kontaktem z publicznością pamięta do dziś i zawsze chętnie powraca do tego okresu jako ciekawego doświadczenia w poszukiwaniu własnej artystycznej tożsamości.

Przełomowym krokiem w jego karierze, jak mu się wówczas wydawało, stało się przejście ze szkolnych potańcówek na djskie „salony” prawdziwych dyskotek. Jednakże prawdziwa inicjacja rozpoczęła się dopiero, kiedy wypłynął na szerokie poznańskie wody (nie bez powodu pojawiła się tu morska metafora- nasz bohater jest z wykształcenia marynarzem). Tu w klubie Eskulap doznał muzycznego olśnienia. Obserwując i słuchając doświadczonych dj’ów kształtował swój gust muzyczny, czyniąc jednocześnie przymiarki do bycia jednym z nich.

Pierwsze samodzielne kroki postawił w 2004 roku w klubie K2, gdzie stał się współorganizatorem słynnych w całym Poznaniu „afterów”. Ten wielki sukces przyniósł mu we wrześniu 2005 roku status rezydenta w tym klubie. To w K2 Blondas przekonał się, co muzyka może zrobić z publicznością. I to właśnie kontakt z nią jest dla niego źródłem inspiracji i w nim odnajduje sens swojego grania.

W roku 2006 debiutuje w jednym z najbardziej znanych w Polsce klubów, poznańskim SQ, w którym grywa po dziś dzień w każdą ostatnią środę miesiąca na imprezach z cyklu: „Body Language”. Tego roku Blondas zadebiutował również na Dziedzińcu Zamkowym oraz „Beach Barze Solar” na Półwyspie Helskim.

W roku 2008 Blondas zaczyna wraz ze swoim przyjacielem Creamer-em organizować imprezy pod szyldem Bad Company Night.

Artystyczne upodobania Wojtka związane z muzyką house ewaluowały przez lata od fascynacji electro, poprzez progressive, skończywszy na deep i tech house.

Dziś prezentuje muzykę, w której wyraża siebie, w której zaklina własne emocje. Dzięki niej dzieli się z nami swoim oryginalnym postrzeganiem rzeczywistości. Kreuje muzyczne światy poprzez inspirujące i porywające dźwięki oraz niebanalne łączenie stylów.

Dotychczas wystąpił w takich miejscach jak: Lemon, Le Madame, Luzztro, Piekarnia, Platinium, Tomba Tomba- Warszawa,, Sonobar, V.I.P- Bydgoszcz,, Rezydencja-Łódź, jednak najczęściej można go usłyszeć w poznańskim SQ oraz klubie Cute.
Supportował takich artystów jak: PJ Davy, Jose Zamora, Kaan Duzarat, Tocadisco, Fresh, Cube, Hagal, Freelanser, Codec.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →