blacklight

blacklight
Kraj:
Polska
www:
http://www.myspace.com/dj_blacklight

Zadebiutował w Kępnie, gdzie wraz z zaprzyjaźnioną ekipą dj-ów zorganizował imprezę w klubie TARA. Kilkutygodniowe cykliczne imprezy zdążyły wpisać się w wakacyjną mapę klubowych wydarzeń rodzinnego miasta. Przeprowadzka do Wrocławia w 2003 roku pozwoliła na poszerzenie horyzontów oraz jeszcze większe pogłębienie uwielbienia dla muzyki. Już tego samego roku zakupił kultowy gramofon UNITRA oraz kilka używanych winyli na wrocławskiej giełdzie. Po przeróbkach technicznych gramofonów oraz kupnie dużej ilości płyt dzięki przyjacielowi z Berlina nawiązał współpracę z klubem „u Świszcza”. Saavi, White, Blacklight oraz Mike Pike to skład, który przez półtora roku serwował wszystko to co dobre w ówczesnej muzyce elektronicznej. Również wtedy narodził się nieistniejący już dzisiaj kolektyw nobullshit, którego darzy wielkim sentymentem.

Jesienią 2007 roku wystartowała jego autorska audycja „MIXER” w radiu młody wrocław (www.myspace.com/mixrmw). Przez półtora roku wraz z Tomigramem
(www.myspace.com/tomigram) zapraszał artystów z dolnego śląska, którzy serwowali swoje unikalne sety oraz opowiadali o muzycznych początkach. Po rozpadzie radia w 2008 dzięki Norlenowi mógł przenieść się do akademickiego radia luz gdzie do dzisiaj kontynuuje swoje spikerskie ambicje w wieczorze klubowym – audycji nadawanej w każdą sobotę o 20:00 na 91,6 FM lub na www.radioluz.pwr.wroc.pl.

Również ten okres naszpikowany był imprezami między innymi w klubach: M25, DDM, Intro, Electric Cafe, Iluzjon, Regres, Bastion. Dziś występuje głównie jako członek kolektywu MIX2RA gdzie wraz z Michael’em Phase oraz Tomigramem nawiązał współpracę z czeską sceną minimal. Zaowocowało to imprezami u naszych południowych sąsiadów, jak i importami czeskich artystów na wrocławskie parkiety.

Dźwięki jakie można usłyszeć podczas setów blacklight’a to przede wszystkim mroczny i hipnotyzujący minimal, choć nie stroni on także od swojej dawnej i wiecznej miłości, a mianowicie deep house’u rodem ze stanów.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →