Beattraax

Beattraax
Kraj:
Polska
www:
http://www.beattraax.com/

Piotr Mazur aka Beattraax jest producentem i kompozytorem, a przede wszystkim utalentowanym Dj’em. Gra głównie electro house, house, techno, tech trance, trance, czasem bardziej progresywnie. Pojawił się za konsoletą wielu klubów, dzięki czemu doskonalił swoje umiejętności miksowania i stał się jednym z najlepszych polskich Dj’ów. Jako producent, od wielu lat tworzy utwory w domowym studio. Na swoim koncie ma kilka wydanych płyt oraz jeden teledysk. Jego muzyka pojawiała się na szczytach komercyjnych list przebojów, między innymi takich rozgłośni jak Rmf Maxxx, Eska czy Radiostacja. Komponowanie i miksowanie muzyki to jego dwie największe życiowe pasje.
Urodził się 04.09.1979 r. Od zawsze marzył żeby tworzyć własną muzykę. Przygodę z komponowaniem rozpoczął w 1990 roku od kupna prostych syntezatorów i eksperymentowania z dźwiękami. Tworzył poszukując własnego stylu w gatunkach: minimal, drum 'n’ bass, house i techno, ale najwięcej czasu poświęcił muzyce klubowej. W 1997 roku postanowił po raz pierwszy podzielić się swoją twórczością publicznie. Dzięki gościnności Andrzeja Szaromety, udało mu się zaprezentować pierwsze kompozycje na antenie Radia Opole w audycji Radio Wodzirej, udzielił pierwszych wywiadów, po czym zaczął grać jako Dj w klubach: Millenium, Skippens, Discoplex A4, Azteka i wielu innych. Zagrał też na Piastonaliach 2002 i 2003 w Opolu, w nieistniejącym już klubie studenckim Kocioł. Uczestniczył także w konkursach. Po wielu próbach otrzymał wyróżnienie w kategorii najlepszy Dj klubowy w konkursie POP DJ 2003 w Katowicach i POP DJ 2004 we Wrocławiu. Cały czas doskonalił swoje umiejętności miksowania i prowadzenia imprez, dzięki czemu doszedł do pełnej wprawy, a jego twórczość stała się doskonalsza. Przełomem w komponowaniu stała się produkcja „Project Well”, która szybko wypłynęła na szerokie wody klubowe. Utwór ten nie powstałby bez wokalu przesympatycznej Tidbit.
W roku 2005 otrzymał propozycję wydania materiału w nakładzie 40 000 egzemplarzy na płycie okładkowej czasopisma „Dance Zone”. Na krążku „Beattraax – Project Well” znalazło się 9 utworów:
1. You Now That I Love You ( Tidbit vocal edit),
2.Project Well ( original mix ),
3.Magabeat ( max. extended ),
4.Project Sexy ( extended club mix ),
5.Ice Cube ( extended ),
6.Shaden ( Tidbit vocal extended ),
7.Piper ( Tidbit vocal extended ),
8.Project Well ( extreme club edit ),
9.Scratch ( vinyl edit ).
Po wydaniu materiału posypały się propozycje występów i od tego czasu zaczął realizować na dobre swoje największe marzenie – występy w klubach jako Dj. Pojawił się za konsoletą m.in.: TABU – Namysłów, DISCOPLEX A4 -Pietna, AZTEK -Wielowieś, COLOSSEUM -Wodzisław Śl., STARA CHATA – Ostrołęka, KLUB HOPLA – Myszyniec, VENUS PLANET – Koneck, STREFA51 – Kraśnik koło Lublina, KLUB GORZELNIA – Łabunie, SKIPPENS – Opole, CLUB ALBATROS – Wodzisław Śl., Piramida – Chojęcin koło Kępna, SFINKS – Rawicz – Sarnowa, TABASCO – Szydłowiec, KLINIKA – Kielce, ENERGY 2000 – Przytkowice, GOTHAM – Kościan, VENUS PLANET – Koneck, CLUB XXL – Brzeźno K/Chełma, COLLOSEUM – Kamieńsk, EGIPTEKA – Góry Mokre k/ Przedborza, CLUB LUNA – Leokadiów k/ Puław ).
Beattraax współpracuje z wokalistką Tidbit. To nikt inny jak jego siostra, której wokal gościł w kompozycjach Project Well, Piper, a śpiew w utworze „You Know That I Love You” oraz „Scratch”. To właśnie Tidbit napisała wszystkie teksty do piosenek, również do nagrania „Don’t Leave Me Alone”. W utworze „Beattraax on the sky” mieliście okazję posłuchać wstawek wokalnych młodziutkiej Ann Young, jej śpiew usłyszeć można w kompozycji „Satisfaction”. Nie zabrakło również żywego instumentarium Kwinto, który zagrał na trąbce na żywo w utworze „Amigraf”. Dźwięk trąbki został lekko zmodyfikowany i użyty również w produkcji „Turbulence” i „You Know That I Love You”.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →