Baxter

Baxter
Kraj:
Polska
www:
http://www.takeonerecords.com

Pierwsze kroki jako dj stawiał grajac u boku Mr Sam, Corvin Dalek, E-Craig, Zok Zok, Carla Roca, Dervish, Poziom X, NeeVald oraz innych. Jego styl to dynamiczne, energetyczne sety, a dzięki pogodnemu usposobieniu potrafi utrzymać niesamowity kontakt z bawiącym się przed nim tłumem. W 2006 magazyn kultury klubowej Laif (którego redaktorem naczelnym był znany dziennikarz i krytyk muzyczny Robert Leszczyński) docenił jego twórczość i wyróżnił utwór „Trancephorma – Lost”, który znalazł się na składance Muzyczny Hydepark.
Następny rok przyniósł mu nowe możliwości wykazania się jako producent i dj. Brał udział w evencie klubowym Golden Passion, który cieszył się w Niemczech wielką popularnością, a w Polsce odnosił już swoje pierwsze sukcesy. Rok 2007 to również pierwsze kontrakty na wydanie własnych singli mp3, które trafiły do dwóch największych międzynarodowych sklepów z mp3 – www.beatport.com oraz www.junodownload.com. W tym czasie jego utwory wspierali między innymi: Miika Kuisma (Finlandia), Mark Sherry (Wielka Brytania), Dj Preach (Kanada), Madoka (USA) czy z polskich gwiazd Fafaq, Peter Pain. Rok pózniej postanowił otworzyć własny label mp3 Take One Records, który zrzesza producentów z róznych gatunków muzyki klubowej. Jak dotąd swoje utwory i remixy zaprezentowali między innymi: Milkwish (www.myspace.com/milkwish), Dave Schiemann (Blackhole NL), a także początkujący Man of Bamboo (UK) oraz Livedub (UK). Kilka z większych sukcesow producenckich Baxtera to zdecydowanie jego remix System F – Dance Valley 2001, który w 2010 pojawił się na składance remixów tego numeru nakładem wytworni Ferrego – Premier oraz bardziej chill outowy Man of Bamboo – Time Traveller (w jego wersji), który cakiem niedawno pojawił sie na składance wytwórni Kontor pod tytułem „Tom Novy – Chillin’ at Ibiza Hotel Vol. 2” (odsłuch do minimixu: http://tiny.pl/hfwbw).
Jako dj, ma na swoim koncie występy w wielu klubach w całej polsce oraz rozgłośniach radiowych takich jak RMI FM oraz późniejsza PLANETA FM, RADIOSTACJA, RMF MAXX jak również kilka większych festiwali muzycznych organizowanych przez portal muzyczny Amnesia.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →