Backlash

Backlash
Kraj:
Polska
www:

Backlash!, na co dzień Robert Walkowski – młody, zdolny i pełen energii dj oraz producent. Jako Backlash pierwsze kroki na scenie dj’skiej stawiał w niszowych poznańskich klubach. Jego pierwsze imprezy okraszone były mocno undergroundowymi dźwiękami. Po zdobyciu doświadczenia w graniu w klubach zapragnął czegoś więcej niż tylko odtwarzania muzyki stworzonej przez innych. Tym sposobem zaczął zgłębiać tajniki sztuki producenckiej, w której czuje się coraz bardziej swobodnie. Na początku swojej twórczej przygody wpsółpracował z wieloma bardziej doświadczonymi producentami, co oprócz nowych kontaktów dało większą wiedzę na temat samego procesu komponowania i aranżowania utworów. Backlash! w dalszym ciągu chwali sobię tę formę kooperacji, ponieważ twierdzi, że dostarcza ona nowych inspiracji i świeżych pomysłów.

Inspiracje do produkcji stara się czerpać z wszystkiego co go otacza. Wydarzenia, emocje, a czasem nawet jeden dźwięk staje się bodźcem do rozpoczęcia nowego projektu. Nie ma na to reguły. Nie lubi stać w miejscu i jak mówi „to dopiero początek jego muzycznej kariery, która powoli nabiera rozpędu”.

Aktualnie związany z Poznańską wytwórnią Tanztone, która jest coraz bardziej rozpoznawalną marką nie tylko w Polsce. Stara się w niej prezentować własny styl oraz swoją wizję muzyki. Jest w niej również odpowiedzialny za kompleksową oprawę graficzną labelu oraz promocje.

W swoich setach prezentuje techniczne brzmienia (rozpoczynając od płynącego deep house przechodząc przez tech house, a kończąc na techno czy minimalu) oddające klimat hiszpańskiej Ibizy wzbogacone różnorodnymi instrumentami. W setach stara się również bardzo umiejętnie wplatać dobre klasyki oraz coraz częściej produkcje czy też remixy swojego autorstwa.

Od czerwca 2010 roku swoją wizję muzyki elektronicznej przedstawia w regularnej audycji „.PROPAGANDA” w houseradio.pl, która prezentowana jest w każdy ostatni czwartek miesiąca o godzinie 21:00

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →