Astral Projection

Astral Projection
Kraj:
Izrael
www:
http://www.myspace.com/astralprojectionavilior

Avi Nissim i Lior Perlmuter poznali się jeszcze w podstawówce. Lior zaczął grać na syntezatorze w wieku 11 lat, a dwa lata później, wraz z Yaniv Haviv stworzyli formację Paradox; Avi zaczął swoją karierę jeszcze wcześniej, pracując jako DJ w Izraelu ; Na gruncie zawodowym Avi i Lior spotkali się po raz pierwszy w 1989 roku i zaczęli tworzyć pod szyldem SFX (skrót od sound effects). Przełom nastąpił w 1991 roku, wraz z pojawieniem się ich debiutanckiego singla Monster Mania.

Astral Projection (Avi Nissim & Lior Perlmuter)obecnie jest uważany za jeden z najważniejszych zespołów psy-trance lat 90’tych. Ich poprzednie albumy ukazały się w Europie (UK, Niemcy, Francja, Grecja, Skandynawia), w Azji i Japonii. Grupa cieszy się dużym wsparciem i sympatią ze strony różnych wytwórni fonograficznych oraz globalnych mediów; Paul Oakenfold (Number One DJ wg DJ Magazine) i Dann Rampling regularnie wykorzystują ich kawałki w swoich setach i w popularnych radiowych show, które prowadzą w the British Radio.

Astral Projection nieustannie podróżują, goszcząc na wielkich festiwalach i eventach: m.in. “Hyper State” w Danii i Norwegii ,występując na jednej scenie z gwiazdami formatu Run D.M.C. i Antiloop, „Love Parade 1999” w Berlinie i „Arvika Festival” w Szwecji. Grali już w ponad piećdziesięciu krajach: USA, Tajwan, Japonia, Rosja, Estonia, Chorwacja, Jugosławia, Hiszpania (Ibiza) – klub Amnesia, Grecja, Niemcy, U.K., Francja, Niderlandy, Szwajcaria, Dania, Norwegia, Szwecja, Bułgaria, Meksyk, Kanada i Węgry to tylko niektóre z nich. Recenzje wszystkich ich albumów, z ciekawostkami o zespole oraz próbkami ich muzyki, można znaleźć na wielu stronach w internecie; MTV America umieszcza ich klipy na swojej stronce.

Jak dotąd, 5 spośród ich videoklipów (wśród których na szczególną uwagę zasługują “People can Fly” I “Dancing Galaxy”) było emitowanych w MTV Europe, niemieckiej Viva TV, francuskim „Channel +” I „M6”, w brytyjskim „Channel 4” I „The Box”, a ostatnio również w MTV America.
Astral Projection zostali zaproszeni do zagrania podczas otwarcia „The Israeli Season in France” – imprezy zorganizowanej dla uczczenia 50-tej rocznicy Izraela we Francji, z udziałem francuskiego Ministra Kultury, Ambasadora Izraela i wielu innych VIP-ów.
Więcej informacji: www.astral-projection.com

ASTRAL PROJECTION – CD DISCOGRAPHY
1. TRUST IN TRACE 1
2. TRUST IN TRACE 2
3. TRUST IN TRANCE (W Izraelu wydana jako Trust In Trance 3)
4. ASTRAL FILES
5. DANCING GALAXY
6. S.F.X. – THE UNRELEASED TRACKS 89-94
7. ANOTHER WORLD
8. IN THE MIX
9. AMEN
10. TEN

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →