Ashley Wallbridge

Ashley Wallbridge
Kraj:
Wielka Brytania
www:
http://www.ashleywallbridge.com/

Ashley Wallbridge bardzo wcześnie rozpoczął karierę DJ-ską. Znany jako bardzo uzdolniony młodzieniec, który identyfikując się fałszywym dowodem, wygrywał konkursy DJ-skie przeznaczone dla pełnoletnich uczestników. Jako 16-stolatek, Ash prezentowany był na antenie Radia 1 obok takich gwiazd jak Fergie czy Dave’a Pierce’a. Równocześnie grywał w jednym z super klubów w Newcastle – IKON, dla ponad 2500 ludzi. Wiek dla niego nie miał większego znaczenia, gdyż w roku 2008 skierował swoje kroki ku produkcji i to na światowym poziomie – zapewne słyszeliście już kilka z nich.

„I Believe” znalazło się w pierwszej dziesiątce notowania Beatport, w dziale „Trance”, podobnie było z „My Blood”, natomiast „New Moonlight” osiągnęło pozycję #1 podczas autorskiej audycji Ferrego Corstena: „Corsten’s Countdown”. Dalej można wymienić „Spirits” (także świetne notowania na Beatport.com), które znalazło się w The Epic DjTunes Top 10. Rok 2008 okazał się bardzo pracowity dla Ashley, gdyż oprócz wcześniej wspomnianych produkcji, wydał jeszcze 20 innych.

Początek roku 2009 pokazał wielkość Ash, a to za sprawą utworu „Harrier”, które wspięło się na szóstą pozycję najchętniej kupowanych kawałków na Beatporcie. Ten sam kawałek został wybrany numerem jeden przez Markusa Schulza, na wydawanej regularnie przez Armadę kompilacji z cyklu „Global DJ Broadcast Top 10”. Podążając tym samym śladem, natychmiast pojawia się wydawnictwo zatytułowane „Overture / Spitfire”, która także zagościło w pierwszej 20-tce na Beatporcie oraz znalazło swoje miejsce w kwietniowym wydaniu „Global DJ Broadcast Top 10”. Było również grane podczas przeróżnych audycji radiowych, prezentowanych przez DJ-ską elitę.

Obecnie Ashley rozpoczął podróżowanie, a rozpoczął je od imprezy w Sousse (Tunezja). W efekcie zwiększyło się zainteresowania jego osobą w UK, Francji, Chinach, Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach. Andy Moor podczas wywiadu dla DJ Magazine, nazwał Ash producentem roku 2008, a nie tak dawno danceradio.gr przyznało mu miano „Producent Miesiąca”!

Koniec kwietnia to kolaboracja Ashley z wcześniej wspomnianym Andy Moorem oraz wokalistką Meighan Nealon! Utwór „Faces”, bo o nim mowa, przykuł ogromne zainteresowanie, kiedy to Ash i Gareth Emery zagrali go podczas jubileuszowego wydania „A State Of Trance #400”. Od tego czasu kawałek wybrany został jako Web Vote Winner podczas audycji Above & Beyond – „Trance Around The World”, jak również otrzymał miano Future Favorite na łamach ASOT’a. Wydanie „Faces” zostało zaplanowane na 29 czerwca, czyli za nieco ponad trzy tygodnie. Znajdziecie tam wersje Original Mix, Dub Mix oraz Tenisha Remix.

Reasumując poczynania tego młodzieńca, można zauważyć, ze mimo krótkiego doświadczenia w branży, bardzo dobrze sobie radzi, a do tego pozytywnie zaskakuje. Myślę, że dopiero się rozkręca, a w niedalekiej przyszłości pokaże na co go stać. Czekamy z niecierpliwością! 😉

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →