Artento Divini

Artento Divini
Kraj:
Holandia
www:
http://www.artentodivini.com

Dobrze znany artysta powiedział kiedyś „Tworzenie i granie muzyki jest jak odruch. Ja po prostu nie mogę tego kontrolować”. Odruch jest najważniejszą formą holenderskiego talentu, która daje światu nawał muzyki tanecznej. Wielu dj-ów zrobiło wielką karierę więc powstała również bardzo liczna grupa producentów.Tylko niektórzy z tej dużej grupy posiedli wystarczające umiejętności by dj-ing i produkcję pogodzić w doskonałej synergii. Jednym z tych artystów, który posiadł to wszystko co musi mieć zarówno Dj i producent jest Artento Divini.

W wieku 19 lat po tym jak odnosił sukcesy jako kolarz i zwiedził wiele miejsc w Europie, młody i entuzjastyczny Ard Schilderink odkrywa świat muzyki house. Jego miłość do czterech mierzalnych uderzeń zaczyna rosnąć w nim coraz bardziej i w rezulatacie kupuje swoją własną parę gramofonów. Jak każdy DJ zaczyna ćwiczyć sztukę miksowania, która bardzo szybko poprowadziła go do rywalizowania w kilku turniejach dj-skich i co najważniejsze osiągał w nich coraz większe sukcesy. W 2002 roku Artento był jedną z gwiazd brazylijskiego festiwalu „Eco System”. Wizyta w Brazylii skończyła się dla niego ponad 3 miesięcznym zwiedzaniem tego kraju i graniem w małych klubikach w obrębie Manaus oraz w innych miastach przylegających do rzeki Amazonka.

Próbował powoli znaleźć inny styl muzyki, powoli jego dźwięki rozwijały się w kierunku brzmienia które gra teraz Divini. W 2006 roku Artento i jego pierwszy z współpracownikow studyjnych Melvin Warning dodali nowy rozdział do rozkwitu jego kariery przez produkcję potężnego klubowego hitu „Divini & Warning – 4LB”. Tiësto zagrał ten utwór na Sensation White podczas swojego 30 minutowego niespodziewanego występu gościnnego, Armin van Buuren rozpoczął swojego seta na Dance Valley 2006 grając właśnie „4 LB” i nawet Sander van Doorn użył tego kawałka określonego przez jedno z holenderskich radii Radio 538 jako „Radio 538 Dance Smash Hit” na jego kompilacji festiwalu Dance Valley, więc naprawdę rozgłos tego pierszego wydawnictwa był niezwykle duży. Ich drugi singiel „Chaib” był specjalnie zadedykowany ich wielkiemu przyjacielowi, który zginął niedawno w wypadku podczas nurkowania na wyspie Curaçao. Artento Divini: „On jest nadal żywy w naszych sercach, również przez to nagranie”.

W tym momencie Divini and Warning postanowili obydwoje powrócic znowu do swoich solowych karier i rodzielić swoje drogi. Wkrótce Artento Divini wydaje swoje pierwsze wydawnictwo solo, które szybko dostaje się do cd-case’ów wielu znanych dj-ów.’Pulse’ został wydany w 2 Play Records i nawet sam Eddie Halliwell zagrał ten utwór w jego audycji w radiu BBC 1. Jego największy solowy hit dopiero mial sie ukazać.”Reflex” dopiero tak naprawdę rozsławił Artento Divini na scenie muzyki elektornicznej; Label Sandera van Doorna „DOORN Records” wydał to przyszłościowe charakterystyczne wydawnictwo, co w efekcie sprawiło, że było ono na drugim miejscu wśród najchętniej kupowanych na Beatport-charts przez kilka tygodni. Nawet Australia i Nowa Zelandia była pod wielkim wrażeniem tego wydawnictwa, Central Station podpisala wyłącznośc na emitowanie tego utworu na tym terenie. Niektóre komentarze na temat tego wydawnictwa były:

Ferry Corsten: „Zagralem to w mojej audycji!”
Sander van Doorn: „To jest potężne powoduje chaos na parkiecie”
Paul Oakenfold: „Powalający, bardzo dobry utwór”

„Reflex” właśnie ukazał sie w formacie cd-singla na półkach sklepowych więc wiadomo gdzie go teraz można znaleźć.

Holenderska wielka gwiazda Jochen DJ Miller i Artento Divini poraz pierszy połączyli swoje siły w studiu w celu stworzenia hymnu festiwalu Emporium 2008. Utwór ten został wydany w Dedicated Records. One Way’ został stworzony na potrzeby jednego z największych festiwali w Holandii (Emporium). Sukces tego utworu sprawił, że zdecydowali się dalej współpracować przy nastepnych produkcjach. Ich bootlegi takie jak np. „Dawid Guetta – Love Is Gone” i „One Republic – Apologize” byly bardzo dobrze przyjęte na parkietach klubowych. Spowodowała to w tak krótkim czasie oczywiście jakość i oryginalność tych wersji. Idąc za ciosem po „One Way” który szybko doszedł do playlist najlepszych dj-ów na świecie, pojawił się ich nowy utwór. Miejcie więc uszy otwarte na original mix „Many Years” (Dedicated Records) i progressive remix, który bedzie dla wielu niespodzianką ale na pewno was nie rozczaruje. Ich projekt Artento Divini vs Jochen Miller bedzie się nieznacznie będzie różnić od brzmienia Divini & Miller; „No Backup” nie jest tak trance’owy jako ich inne utwory, ale zagranie raz tej wysokiej jakości produkcji na imprezie spowoduje, że będziesz świadkiem zniszczenia, które to przejdzie przez scenę. „Many years” i „No backup” zostaną wydane na przełomie październik/listopad 2008.

Remiksy Artento również stały się bardzo popularne, przerobił takie utwory jak np. „Jochen Miller – Lost Connection” (Marco V zaczął swój set od tego utworu na holenderskim Sensation White 2008) czy „Fausto – Lupara”. Najbliższa przyszłość pokaże, że Divini posiada jescze wiele innych remiksowych sztuczek w swoim rękawie. Również bootlegi zrobione przez Artento stały się ogromnie popularne takie jak np. Depeche Mode „Personal Jesus” i Kosheen „Hide U”. Gdy zostanie zagrany któryś z nich przez parkiet przechodzi potężna burza.

Brzmienie Artento Divini może być przedstawione jako mieszanka minimalowych rytmów, trance’owych wpływów oraz ostrych napędzających dźwięków. Divini: „mój twórczy mózg wygląda na niepowstrzymany, to właśnie on co chwile włącza się, włącza sie i włącza się. Ktoś kiedyś powiedział: „to jest jak odruch, ja tego nie mogę powstrzymać”. Więc może zachorowałem na to samo schorzenie jak ten facet, kto wie… ”

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →