Armand Van Helden

Armand Van Helden
Kraj:
Stany Zjednoczone
www:
http://www.myspace.com/armandvanhelden

Van Helden urodził się w Bostonie. Dzieciństwo spędził w Holandii, Turcji i Włoszech. Jego ojciec był lotnikiem w armii amerykańskiej, więc często podróżował. Na 13 urodziny Armand kupił sobie automat perkusyjny- tak rozpoczęła się jego przygoda z muzyką. Do Bostonu wrócił w 1988 roku, tam też dorabiał grając w klubach oraz studiował techniki medialne i reżyserię dźwięku na Uniwersytecie Bostońskim. Po ukończeniu szkoły pracował jako dj w Loft’cie (jednym z najpopularniejszych klubów w Bostonie). Za pieniądze tam zarobione kupił syntezator oraz sampler. Wtedy zaczął tworzyć swoje pierwsze utwory i wydał pierwszy singel – mix Deep Creed „Stay On My Mind” wydany przez Nervous Records. W 1994 van Helden stworzył utwór „Witch Doctor”, który po raz pierwszy podbił kluby.

W 1997 roku van Helden stworzył swój autorski album pt. „Enter The Meat Market”. Nie zdobył on uznania publiczności. Kolejna płyta jednak okazała się hitem. W 1998 album „2 Future 4 U” oraz pochodzące z nie utwory “You Don’t Know Me”, „Flowers” i „Rock Da Spot” zawojowały europejski rynek klubowy.Z następnym albumem „Killing Puritans” było podobnie. Największe hity to „Flyaway Love” i „Full Moon” W 2004 roku Armand van Helden wydał kolejny zestaw „New York: A Mix Odyssey”. Z tej płytki pochodziły utwory takie jak „Hear my Name” czy mega hit „My My My”. Rok później swoją premierę miała płyta „Nympho”.

Armand van Helden to jeden z artystów świeższego pokolenia, którzy znaleźli sobie swoje miejsce podczas boomu na muzykę house w latach 90. Do połowy ostatniego dziesięciolecia był jednak mało znanym artystą, mimo płodnego wczesnego okresu swej artystycznej działalności w najlepszych nowojorskich wytwórniach. Mimo, że Armand (którego ojciec był Holendrem indonezyjskiego pochodzenia, a matka pochodziła z Francji, ale jej korzenie sięgały Libanu) miał już na koncie remiksy dla Deee-Lite, New Order i Faithless, to dopiero jego wersja Tori Amos „Professional Widow” spowodowała, że stał się światową sławą i na dobre ukształtował brzmienie, z którym eksperymentował na „Witch Doctor” trzy lata wcześniej. „Ten remix jest jednym z najbardziej niesamowitych w historii – pod względem muzycznym oraz przez fakt, że Tori zdobyła dzięki tej interpretacji sporo nowych fanów”, twierdzi znany remikser Stonebridge. W kolejnych latach stał się nazwiskiem numer jeden dla mainstreamowych artystów, którzy nie bali się nowych brzmień. Współpracował m.in. z CJ Bolland, Daft Punk, Sneaker Pimps, Janet Jackson, The Rolling Stones, oraz Puffem Daddy. Jako producent również odniósł spore sukcesy i na swoim koncie ma 12 hitów

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →