Aly & Fila

Aly & Fila
Kraj:
Egipt
www:
http://www.alyandfila.com/

Egipt – większości z nas państwo kojarzone głównie z piramidami, Nilem, piaskiem i starożytnością. Bardzo egzotyczne i piękne miejsce, gdzie dzisiaj żyją potomkowie najstarszej cywilizacji świata. Niegdyś Egipt był wzorem do naśladowania i wiódł prym w potędze i majestacie własnej kultury. Dziś kraj bazuje głównie na turystyce … ale skończymy wywody na temat państwa i bierzmy się do rzeczy. Aly & Fila bo o nich mowa, urodzili się w 1981r. jako Aly Amr Fathalah i Fadi Wassef Naguib. Znali się od dziecka i razem dorastali w świecie pełnym przeszłości i dawnej chwały. Mimo bardzo specyficznej kultury i muzyki jaka od wieków towarzyszy i kojarzy się z państwem faraonów, młodzi Egipcjanie zapragnęli tworzyć i rozwijać w swoim kraju muzykę elektroniczną. Każdy w swoim życiu ma swojego guru muzycznego, dla Aly’ego i Fadiego są to: Paul Van Dyk, Steve Helstrip oraz Chicane. To za sprawą ich muzyki egipski duet postawił wszystko na jedną kartę i w 1999r. stworzył swoje pierwsze małe studio, gdzie obaj nabierali doświadczenia w tworzeniu muzyki technicznej.
Niebywały sukces jaki odnieśli w rodzimym kraju skłonił i ośmielił ich do zaprezentowania się szerszej grupie słuchaczy. Postanowili zadebiutować na Europejskim rynku muzycznym. W 2002 roku podpisali kontrakt ze znaną niemiecką wytwórnią „Euphonic Records”. Niedługo potem odbyła się premiera ich pierwszego singla pt: ”Eye of Horus”, która nieoczekiwanie stała się ulubionym i najczęściej granym utworem przez samego Paul van Dyk’a, a także zdobyła uznanie w oczach Armin’a van Buuren’a czy DJ Tiesto. Ich niewątpliwy talent szybko został zauważony również przez rzeszę słuchaczy na całym świecie. Wspomniany wcześniej singiel stał się hitem na wielu europejskich rynkach muzycznych, goszcząc często w czołówce list przebojów. Po zakończeniu kontraktu z Euphonic Records, Fila spotkał na swojej drodze Andy Prinz’a, z którym stworzył działający do dziś label – Offshore Recordings. Ich pierwsze nagranie wydane we własnym sublabelu „Spirit of Ka” szybko doczekało się remixów, podobnie zresztą jak inne produkcje Egipcjan. Najczęściej zwracały one uwagę Paula van Dyka, oraz Markus’a Schulz’a, tworząc niezapomniane upliftingowe brzmienia. Wschodzące gwiazdy z Egiptu szybko dołączyły do listy najzdolniejszych DJów/producentów. Aly & Fila gościli już na wielu dużych eventach, także w Polsce (EnTrance 2008 w Bydgoszczy), jak również w najsłynniejszych klubach Europy. Duet występował także w tzw. „club tours”, grając dla takich marek jak: Ministry of Sound, Clockwork Orange, Godskitchen, The Gallery czy Renaissance.
Epoka faraonów już przeminęła, ale w moich oczach Aly & Fila zasługują na miano dzisiejszych muzycznych faraonów Egiptu.

DYSKOGRAFIA:

Produkcje:
Aly & Fila – Eye of Horus
Aly & Fila – Eye of Hours (remix)
Aly & Fila – Spirit of Ka
Aly & Fila – Thebes
A & F Project – Uraeus
A & F Project – Ankh (Breath of Life)
Amadeus VS Aly & Fila – A Dream of Peace
Aly & Fila VS FKN Fea – How Long?
Aly & Fila – Lost Language
Aly & Fila – Key Of Life

Remixy:
Oceanlab – Satellite
Gabriel & Dresden – Tracking Treasure Dow
Audioplacid – Diving
York – Iceflowers
F n P feat. Mike Foyl – Luana
Lime’N’Dale – Downtown
Thrillseekers – By Your Side
York – Mercury Rising
Tatana – Interview With an Ang
Friends of Street Par – Move Your Mind
Sassot – Empty
Magic Island – Paradise
Mr. Sam feat. Kirsty – Split
DT8 Project – Hold Me Till The End
Matt Abott & Chris Ch – Never After
FKN feat. Jahala – Why?
Six Senses Pres. Xpos – Niagara
Majera – Velvet Sun
Deems – Tears Of Hope
Lost Witness VS Sasso – Whatever
Ben Gold – Roll Cage
Andy Prinz With Naama – Quiet of Mind
Dj Atmospherik – You Owe ME
Mark Eteson & Jon Pri – Dynamic Stabilit
Mungo – Summer Blush
Ben Gold Feat Senadee – Say The Words
Armin Van Buuren Feat – If You Should Go
Lange – Out Of The Sky

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →