Alex M.O.R.P.H.

Alex M.O.R.P.H.
Kraj:
Niemcy
www:
http://www.alexmorph.com/

Alex Morph urodził się w 1975 roku w Bochum (Niemcy). Jego namiętność do muzyki zaczeła się już w bardzo wczesnych latach, co pomogło mu wyrobić swój własny muzyczny styl. Kiedy nastolatki w jego wieku sluchały np: „always on my mind” Pet Shop Boys, „I should be so lucky” Kylie Minogue czy „girl you now it’s true” Milli Vannilli’s, Alex Morph doświadczył techno detroit, acid, chicago house i inne promowane wtedy style muzyki elektronicznej. W późniejszym czasie Alex złapał okazję, aby zrobić nagranie na Love Parade, odgłos był ogromny, oferty od organizatorów zaczęły walić drzwiami i oknami – w wyniku czego został zaproszony na liczne narodowe i międzynarodowe imprezy. Jednak podczas jego koncertów zaczęła się pojawiać frustracja zamiast zabawy, w wyniku czego znalazł się na martwym końcu. Zrezygnował z mocnejszych uderzeń w swojej twórczości i nie chciał iść dalej z głównym nurtem tego rodzaju muzyki. W wieku 21 lat znalazł sporo czasu, aby odkryć się na nowo. Zrezygnował z osiągnięcia sukcesu i odrzucił wszystkie propozycje, aby wolny czas przeznaczyć dla nowych poszukiwania natchnień i znaleźć brakujące ogniwo w muzyce.
Minęły dwa lata od momentu rozpoczęcia przeszukiwania głębi swojej duszy, po czym wreszcie odnalazł styl odpowiadający jego osobowości: morphsound – kombinacja spokojnego trance, melancholicznie postępujących do przodu struktur dźwięku, wspomagany przez narastające uderzenia łapiący tym każdego słuchacza – wtedy właśnie narodziło się jego syntetyczne imperium.
Jego następnym dużym krok była zmiana zarządzania. Pod kierunkiem Woody Van Eyden, Aley Morph przeksięgował międzynarodowy biznes z osiągnięciami w Anglii, Szkocji, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Polsce, Węgrzech, Austrii i Szwajcarii. Teraz ma tylko jeden kierunek – prosto naprzód! Entuzjastyczny tłum 50.000 osób w Holandii na 'mystery land’ i 35.000 fanatycznych ludzi na 'Trans Energy’ w Utrecht mówią same za siebie. Alex odnosi wielkie międzynarodowe sukcesy wraz z jego dwoma projektami „Alex Morph” i „M.O.R.P.h.”. Singiel m.o.r.p.h. – „mxm overdrive” i m.o.r.p.h. – „consequence”, w koprodukcji z Ralf Merle i Markus Welt, został rozpowszechniony na cały świat i został użyty na wybranych kompilacjach jak „Talla 2XLC pres. Techno Club”, „Goliath”, „Ministry Of Sound”, „Euphoria UK” i legendarny „Gatecrasher Compilations”. Dodatkowo, został podpisany kontrakt na wyłączność z ID-T.

Newsy związane z tym artystą

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →