Airbase

Airbase
Kraj:
Szwecja
www:
http://jezper.squarespace.com/

Jezper Söderlund (ur. 27 sierpnia 1980) – szwedzki producent muzyki elektronicznej, występujący głównie pod aliasem Airbase.
Początki jego kariery sięgają roku 1994, kiedy zaczął tworzyć swoje pierwsze produkcje w programie Scream Tracker.Produkcje i remiksy Airbase zaczęły być coraz bardziej popularne od roku 2000, kiedy podpisał swój pierwszy kontrakt. Choć częstym jest używanie kilku aliasów przez producentów muzyki elektronicznej, Jezper jest szczególnie osławiony przez używanie ponad tuzina (Scarab, First & Andre (razem z jego bratem)[1], Ozone, Moon, Inner State, J., J.E.Z.P., J.L.N.D., JZ, Loken, Mono, Narthex, One Man Army, Parc, Rah, oraz Mika J).

Jego wpływy na scenie Trance rosną, zarówno dzięki jemu, jak i innym artystom. W kwietniu 2007 Tiësto wydał swój piąty solowy album, Elements of Life. Podczas koncertu z okazji jego premiery zagrał jeden z jego popisowych numerów Jezpera – Medusa. Niedługo potem Airbase zremiksował jego utwór „Break My Fall”.

Jezper jest także współzałożycielem i autorem pierwszego layoutu strony trance.nu Jest także prowadzącym comiesięcznej audycji „Re-Mix” w internetowym radiu Afterhours.fm.

źródło: wikipedia

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →