16 Bit Lolitas

16 Bit Lolitas
Kraj:
Holandia
www:
http://www.16bitlolitas.com/

16 Bit Lolitas – duet producencko – DJ-ski z Amsterdamu. Ariaan Olieroock i Peter Kriek zaczynali karierę w religijnej muzyce chóralnej oraz country. Szło im całkiem dobrze, bo dorobili się aż 10 statuetek Grammy za album „Lord we miss the groove!”. W 2003 zdecydowali, że pora spróbować czegoś nowego i zabrali się za robienie muzyki elektronicznej.

Przeprowadzili się z Nowego Jorku do Amsterdamu i zaczęli intensywnie pracować nad nowym brzmieniem. Początkowo trudno im się było pozbyć nawyków z muzyki country, której elementy wkradały się cały czas w produkcje. Ale w końcu się udało i od tego momentu jakość ich utworów znacząco wzrosła. Pierwsze z nich wydała wytwórnia Deep Records. Były to słynne kawałki „Take my life”, „Put it In” oraz „Trawin places”. Po nich posypały się propozycje od innych wytwórni. Kolejne nagrania przebojowego duetu wydały m.in. Yoshitishi, Alternative Route, Release, Plastik Fantastic, Armada.

W szyłem roku 16 Bit Lolitas zaczęli pracę nad Live Actem oraz nowym albumem, „Bodywarmer”. Pierwsza płyta, utrzymana w klimacie progressive house, zawiera najlepsze dotychczasowe utwory duetu. Natomiast druga, w brzmieniach bardziej chillout – downtempo ukazuje ich eksperymentalną naturę. Jednym z aliasów 16 Bit Lolitas jest Lost Orchestra, co bardzo pasuje do klimatu downtempo.

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →