Wywiad

Dj Adamus – wywiad dla FTB.pl

Jak długo interesujesz się muzyką?
Od pierwszej klasy liceum czynnie, grałem na gitarze w rożnych składach, później zmiana zainteresowań i gramofony, a jeszcze wcześniej po prostu słuchałem muzy.


Jakie były twoje początki?
Dwa odtwarzacze CD domowe i pożyczony mikser, tak grałem przez dwa lata.


Czy miałeś jakaś muzyczną inspiracje?
Inspiruje się cały czas, odkrywam nowe gatunki słucham wszystkiego co może
mnie zainspirować od jazzu do hard-cora


Co sądzisz o polskiej scenie techno?
Nie wiem czy można tak mówić bo to zawierza klimat, bardziej polska scena elektroniczna, – a ona się rozwija, techno w swojej pierwotnej formie rozwija się i nie jest takie jak np. 4 lata temu.


Jaki styl muzyczny preferujesz, a może lubisz „podróżować” między stylami?
Podróże gatunkowe to podstawa, nie lubię słuchać ani grac jednego gatunku bo to ogranicza , lubię mieszacz bo do tego służy dj i mixer aby mixowac.


Czy nie boisz się tego iż ludzie będą kojarzyć Cię aby z programem K.W? Co Ciebie skłoniło do współpracy z K.W?
Jakby nie ten program to może wielu by mnie wogóle nie znało, bo rzadko ktoś chodzi na imprezy jak nie zna dj, lub zespołu, ja cały czas współpracuje z FUTREM, gram sam imprezy, co do tego program nic tu nie zmienił, teraz może więcej ludzi przychodzi na imprezy, a ja ich staram przekonać do swojej muzyki, to szansa aby więcej ludzi kojarzyło muzykę klubowa, KUBE znam od 1998 roku kiedy on był naczelnym gazety BRUM, ja wydałem z zespołem 3K płytę i miałem staż dziennikarski w BRUMIE, miłe czasy. Znamy się długo. Co do kojarzenia zawsze ktoś z kimś będzie kojarzony, wiec to normalne , może ktoś mnie będzie kojarzyć z podwórka, liceum i tak dalej , jak kogoś gdzie się widzi po raz pierwszy to z tym go kojarzysz i tak dalej.


Gdzie można Ciebie zobaczyć albo lepiej usłyszeć:) oprócz oczywiście programu K.W. Gram w całej Polsce od szczecina po nowy sącz od Olsztyna po Wrocław,trzeba szukać.


Co polecasz młodym dj’om, którzy dopiero zaczynają aby „wkrecić” się w prawdziwy świat djki? Czym , wg. Ciebie , powinni się kierować młodzi DJe ? Niech każdy szuka takich płyt które go kręcą, szczerość to podstawa.


Czy będąc osobą znaną co za tym idzie wpływową działasz w zakresie ułatwienia życia zwykłym, nieznanym dj-om?
Zawsze pomagam ludziom czy są dj”ami czy vj’ami czy wokalistami którzy ze mną grają, gram polskie utwory na swoich imprezach, człowiek jest tyle warty ile może dać drugiej osobie, aby mi odbiła sodówka, jeszcze daleko, za ciężko na to pracowałem


Czy orientujesz się w polskiej scenie klubowej? (których m.in. promuje FTB.PL )
Staram być na bierząco i siedzieć w tym ale zawsze jest za mało czasu, ale zawsze jestem chłonny na nowe rzeczy i wierze w polska scenę.


Obiło mi się o uszy, iż tworzysz własne kawałki i jesteś remixerem?
Jeśli to prawda to gdzie można usłyszeć twoje produkcje?
Nagrałem już kilka utworów, rożne składanki, zrobiłem kilka kapilacji i remiksow (FUTRO, MYSLOVITZ), jestem muzykiem i producentem, wraz z bratem mamy własna wytwornie płytowa FCS, wydaliśmy miedzi innymi EVAH i HADESU LS, pomagamy młodym ludziom, bo w nich wierzymy, ja przymierzam się do swojej płytki, na pewno.


Czy ty lub inni znani Ci ludzie prowadzą jakieś rozmowy z zaiksem lub zpav aby dj-e w małych klubach mogli grać z każdego rodzaju nośników (CD,CD-R, CD-MP3) nie narażając się na prawne konsekwencje, tak jak jest w niemczech i na zachodzie.
Wiesz to sprawa delikatna, bo jestem za tym ze z CDR’ow możesz grac swoje utwory, ale nie odegrane z CD legalnego, po za tym ile klubów wykazuje utwory które zagrało, żaden w Polsce, nie zdarza się aby dj w klubie wypełniał taka listę , to duży temat i trudny.


Planujesz coś na najbliższą przyszłość ? Jakieś większe marzenia ?
Chce zrobić płytę z rożnymi wokalistami, grac imprezy i spotykać ciekawych ludzi AMEN


Wywiad przeprowadził: DJ House

Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →