Artykuł

Deas poleca: Pensado, Drumazon, Tapehead

Deas: Hej. Witam w kolejnym spotkaniu poświęconemu produkcji muzyki. Dziś będzie nieco inaczej – poza cackami do zabawy, chciałbym poruszyć też trochę inny wątek i przy okazji odpowiedzieć osobom, które po rozpoczęciu tego cyklu piszą do mnie wiadomości – nie zawsze jestem w stanie odpisać, za co z góry przepraszam.

001.

Dziś na dobry początek niespodzianka – warto pamiętać, że nauka to potęgi klucz oraz że podstawa to świetny nauczyciel. Mam dla Was dziś gościa, o którym być może nie słyszeliście, a który może bardzo Wam pomóc. Gość nazywa się Dave Pensado i na swoim Youtubowym kanale bardzo ciekawie objaśnia wiele aspektów tworzenia muzyki. Warto posłuchać, co ma do powiedzenia, bo w swoim życiu pracował już z takimi artystami, jak: Beyonce, Christina Aguilera, Kelly Clarkson, Mariah Carey, Elton John, Michael Jackson, a lista utworów, które zrealizował jest bardzo, bardzo długa.

Myślę że wielu znajdzie tu ciekawe podpowiedzi i odpowiedzi na wiele pytań.

https://www.youtube.com/user/PensadosPlace?feature=watch

002.

OK, teraz czas na maszynki – Tape Head Saturator firmy Massey Plugins.

http://www.masseyplugins.com/#plugins/tapehead

Niby nic nowego – kolejna emulacja saturatora, a jednak, moim zdaniem, bardzo ciekawa, nie pożerająca procesora i mała. Do tego mamy do dyspozycji 2 tryby działania: normal i bright oraz 2 pokrętła Drive oraz Trim. To wszystko. Nie jest to sprzęt darmowy, jednak relatywnie tani w stosunku do tego, co oferuje.

Dla tych, którzy chcieliby najpierw przetestować, dobra wiadomość – można skorzystać z wersji demo, bez limitów czasowych i szumów, jednak nie można wtedy włączać opcji Bypass oraz zapisywać ustawień w sesji. Naprawdę warto się zaznajomić z tą marką, jeżeli jeszcze jej nie znaliście. Warto też wspomnieć, że urządzeń od Massey Plugins używa wspominany wyżej Dave Pensado.

Massey Tapehead
Tape Saturation Plugins – TheRecordingRevolution.com

003.

Na koniec dziś maszyna perkusyjna Drumazon firmy D16 Group.

http://www.d16.pl/index.php?menu=14

Ostatnio przypomniałem sobie o tym urządzeniu przy produkcji jednego z nagrań w stylistyce old techno. Drumazon to emulacja klasycznej 909-tki Rolanda. Moim zdaniem najbardziej udana i najlepsza obecnie dostępna na rynku. W środku mamy 8 banków 16 patternów, tryby shuffle, flam, tap, chain, mamy też (i to chyba najfajniejsze) wbudowany Randomizer, który losowo wybiera ustawienia (czasami możemy podczas zabawy natrafić na bardzo inspirujące zestawienia).

Warto wspomnieć, żę D16 Group to polska firma z Mikołowa na Śląsku. Szkoda tylko, że strona opcjonalnie nie jest w języku polskim, troche to mało patriotyczne! Ale i tak polecam, sprawdźcie koniecznie, powodzenia i do następnego razu!

d16 Drumazon Tutorial by Dom Kane

Deas




Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →