Artykuł

Deas poleca 3 sprzętowe cacka!

Z gorącymi pozdrowieniami dla wszystkich użytkowników FTB.pl będacych jednocześnie producentami muzyki elektronicznej! Mamy dla Was kolejne 3 cacka od Deasa, który jak zwykle przygotował sprzętowe ciekawostki, które mogą odmienić Wasze życie, najpierw odmieniając Wasze brzmienie!

Cacko numer 1:

Monster za friko czyli Tyrell N6 firmy U-HE

Ostatnio w moje ręce wpadło bardzo ciekawe narzędzie. Syntezator Tyrell N6 autorstwa Urs Heckemanna (polecam sprawdzić także syntezator DIVA tego pana).Wygląda świetnie i brzmi świetnie, U-He to jedna z moich ulubionych firm, jeżeli chodzi o wtyczkowe syntezatory. Na pokładzie mamy mixer wyposażony w fadery przyporządkowane do dwóch oscylatorów plus Sub oraz Noice, Ring i Feedback. Mamy też płynne przestawianie oscylatorów, świetnie brzmiące efekty oraz opcje modulacji. Na pokładzie znajdziemy też bogaty zestaw presetów, w sam raz na start.

Wtyczkę możemy pobrać za darmo dzięki amazona.de, dostepna jest w zarówno w wersji 32, jak i 64 bit / VST2 i VST3.

http://www.amazona.de/amazona-de-freeware-synthesizer-tyrell-n6-v3/3/

I can’t believe this is free (Tyrell N6 Synth)

Cacko numer 2

LFO Tool firmy Xfer Records czyli rewelacyjny modulator LFO.

Może nie jest to wtyczka pierwszej świeżości, ale myślę, że warto o niej wspomnieć, gdyż nie wszyscy ją znają, a narzędzie oferuje naprawdę bardzo dużo i żeby opisać całość, potrzebowalibyśmy wieeele miejsca!

O czym warto wiedzieć przede wszystkim? Moim zdaniem jest to jedno z najciekawszych produktów tego typu na rynku. Między innymi dlatego, że „ręcznie” za pomocą myszki możemy rozrysować własne kształty modulacji. Poza tym mamy wykresy Cutoff/Reso/Pan oraz Pitch. Bardzo ciekawe efekty możemy także uzyskać używając urządzenia do wysyłania komunikatów midi, np: sterując nimi, jak jakimś syntezatorem!

Całość zaprogramowana jest w C++, przez co nie obciąża zbytnio procesora, a do dyspozycji mamy dziesiątki presetów, które mogą tak naprawdę szybko pozwolić nam uzyskać zamierzone efekty i być ciekawym źródłem inspiracji.

Wtyczka oferuje bardzo dużo za bardzo niewiele, trzeba ją samemu przetestować, by przekonać się jakie dobrodziejstwa niesie ze sobą, znajdziecie u niej dużo więcej niż to, o czym zdążyłem napisać, dlatego narawdę polecam!

Całość jest dostępna jako VST oraz AU na platformy OSX oraz Windows.

Link do strony producenta:

http://www.xferrecords.com/products/lfo-tool

Oraz krótka prezentacja na filmiku poniżej:

LFOTool



Cacko numer 3


Hardware’owy syntezator poniżej 1000 zł.

Rocket niemieckiej firmy Waldorf jest ciekawą alternatywą dla wszystkich tych, którzy chcieliby zasmakować w fizycznych syntezatorach za niewielkie pieniądze. Jest niewielki, nowoczesny i tani.

Czym jest ta „Rakieta”? Waldorf wypuścił na rynek monofoniczny syntezator wyposażony w filtr wielotrybowy VCF, z rezonansem dochodzącym do samooscylacji (jak zapewnia producent), ponadto mamy Arpeggiator oraz opcję Booster (przesterowanie).

Jest zasilany przez USB, na pokładzie znajdziemy także MIDI in / MIDI out, wyjście liniowe oraz wyjście słuchawkowe.

Jak widzimy po ostatnich dokonaniach Mooga, Korga, jak i właśnie Waldorfa najwyraźniej przyszła moda na małe i mobilne syntezatory, które łatwo można zabrać ze sobą w trasę i które oferują w pełni mocarne brzmienie. Jestem bardzo ciekawy, co przyjdzie nam jeszcze w tym temacie zobaczyć w najbliższej przyszłości.

Link do strony producenta

http://www.waldorf-music.info/en/rocket-synthesizer.html

Waldorf Rocket Synthesizer Soundcheck HQ

Pozdrawiam i powodzenia w testowaniu!
DEAS.




Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →