News

Deadmau5 o słowach Afrojacka: 'Nie róbcie dobrej muzyki’

Deadmau5 nie byłby Deadmau5em, gdyby raz na kilka tygodni nie dał nam powodu do komentarzy. Niestety tym razem po raz kolejny nie chodzi o nowe arcydzieło, które stworzył, ale o słowa, które wypowiedział –  a ściślej: napisał.

Na świeże muzyczne rarytasy od Joela musimy jeszcze poczekać, fanów talentu Kanadyjczyka powinno jednak w tym kontekście ucieszyć, że Mysz po raz kolejny atakuje dzisiejsze trendy w EDM, co pozwala wierzyć, że szykuje coś wyjątkowego, będącego alternatywą dla schmetacznych hitów, które nie pierwszy raz krytykuje.

Tym razem nawiązał do wypowiedzi Afrojacka, która padła na jednym z paneli dyskusyjnych konferencji EDMbiz w Las Vegas, gdzie poza nim wypowiadali się jeszcze Borgore, Dash Berlin i Dirty South.

Afrojack powiedział: „Nie ma tu żadnego wielkiego sekretu – jeśli robisz dobrą muzę, odniesiesz sukces. Jeśli nie robisz dobrej muzy, nie odniesiesz sukcesu”.

Deadmau5:
„To mój ulubiony fragment tej dyskusji. Wszyscy pozostali przytaknęli, że to prawda. Nie chcę dalej żyć na tej planecie – co to znaczy „dobrą”? Dobrą, czyli brzmiącą jak każdy inny pieprzony track EDM, który też jest dobry? To jakaś gehenna, świat już jest przepełniony „dobrą” muzyką. Nie róbcie „dobrej” muzyki, róbcie muzykę, która coś dla was znaczy, jest dla was ważna”.

P.S. Na zdjęciach nowa oprawa występów Deadmau5a, podczas których zamiast jednej mysiej głowy można teraz oglądać… trzy.


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →