News

David Guetta wskazał TOP 5 swoich ulubionych produkcji

W najnowszym wywiadzie David Guetta opowiedział o swoich ulubionych produkcjach, bolączkach z przeszłości i swoim największym sukcesie w całej karierze. Przeczytajcie sami!


Nowy gatunek Guetty?

Tegoroczna edycja UMF przeszła już do historii. Chociaż zapamiętamy ją głównie z oficjalnego powrotu Hardwella i faktu, że była to pierwsza edycja organizowana od czasu pandemii to nie można zapomnieć, że jej fundamentem była seria setów największych gwiazd. Właśnie tam na moment przed swoim setem David Guetta udzielił dość interesującego wywiadu, poruszającego wiele kwestii związanych z karierą artysty.
Rozmowa zaczyna się od szczegółów nadchodzącego seta. Co ciekawe właśnie ten set miał być narodzinami kolejnego gatunku Guetty:
Od czasu COVID wydarzyło się wiele rzeczy. Moje brzmienie jest zupełnie inne, mamy future rave. Będę grał dużo z tego gatunku, przywiozłem ze sobą MORTEN. Mam nową płytę z Joelem Corrym, która jest naprawdę wyjątkowa, więc on też jest tu ze mną. Mam też wielką niespodziankę, o której nikt jeszcze nie wie – zaczynam nowe brzmienie zwane street house” i sprowadzę Kodaka Blacka![…] Street house będzie połączeniem rapu i powiedzmy bass house’u.  

Sam nowy gatunek nie powinien jednak dziwić. Jak się okazuje francuski DJ uwielbia przesuwać kolejne granice, tworząc coraz to nowsze połączenia gatunków:

 […] uwielbiam robić nowe rzeczy i próbować przesuwać granicę. Nie możemy wiecznie pozostawać w tym samym stylu – myślę, że dużą częścią muzyki tanecznej jest bycie kreatywnym i posuwanie rzeczy do przodu, więc staram się to robić. 

Dalej artysta poproszony został o podanie swoich 3 ulubionych produkcji. Co ciekawe producent nie mógł się ograniczyć do 3 pozycji, nie powinno to nas zaskakiwać. W końcu na koncie Davida jest już wiele gorących kawałków. Samo zestawienie podane przez Guettę nie jest zaskakujące, artysta wybrał swoje największe hity, czyli: Titanium, I Gotta Feeling, Memories, Sexy Bitch, When Love Takes Over Without You

Przeczytaj też: David Guetta jako Jack Black powraca do Defected z singlem Feeling

Chociaż kawałki te z pewnością były i są nadal bardzo dochodowe, to future rave, czyli gatunek, przy którym ostatnio najczęściej obserwujemy producenta, zupełnie nie miał być komercyjny, miał być po prostu czymś, czego jeszcze nie było. Guetta postanowił opowiedzieć narodzinach tego gatunku i współpracy z MORTENEM:
 […]zaczęliśmy szukać nowego brzmienia do grania. Obaj czuliśmy się sfrustrowani. Nie chcieliśmy już grać tych starych EDM-owych brzmień, a jednocześnie underground był tak ogromny, że czułem, że brakuje mu trochę energii na głównej scenie. Pomyślałem więc, jak to zrobić? Wzięliśmy fundamenty z undergroundu, zmieszaliśmy je z muzyką rave z lat 90., na którą duży wpływ miały brzmienia The Chemical Brothers, The Prodigy, tego typu muzyka – i dodaliśmy trochę trance’u, ale z energią, mocą i produkcją, którą można znaleźć w EDM. Więc to jest jak undergroundowa muzyka na sterydach! 

David Guetta – Titanium, posłuchaj teraz

Największy sukces Davida Guetty

Dalej DJ poproszony został o podanie swojego największego osiągnięcia na przestrzeni całej kariery. Jak się okazuje nie był to konkretny kawałek czy występ na wielkim festiwalu tylko coś znacznie trwalszego:

Myślę, że dla mnie był to moment, w którym sprawiłem, że kultura DJ-ów naprawdę przeniknęła do amerykańskiego radia. W tamtym czasie wydawało się to niemożliwe! […] W 2009 roku to się naprawdę zaczęło dziać, wiesz, kiedy zacząłem występować z artystami, co było zupełnie niezwykłe. Ludzie bardzo mnie za to ganili, ponieważ wywodziłem się z muzyki house i zacząłem pracować z artystami hip-hopowymi czy popowymi. Zostałem zamordowany! Potem stało się to standardem! Jestem z tego dumny, bo czuję, że pomogłem społeczności, a inni ludzie pomogli mnie! To niesamowite, jak niektórzy ludzie sprawili, że chciałem to robić i bardzo często rozmawiam z wielkimi DJ-ami, którzy mówią dzięki tobie chciałem to robić, być producentem, być DJ-em” i to jest niesamowite. To jest właściwie największy komplement – kiedy artysta, którego uwielbiam, mówi mi: dzięki tobie chciałem zostać producentem”, to ja mówię: WOW, to jest największy komplement!”

Spytany o następne kroki jako artysta David odpowiada, że chciałby znaleźć nową piosenkarkę lub autorkę tekstu. To z pewnością pomogłoby mu tworzyć kolejne świetne kawałki, ułatwić tworzenie melodii, a to artysta zdaje się lubić najbardziej: 


[…] kocham też pisanie piosenek i to jest prawdopodobnie jeden z powodów mojego sukcesu, ponieważ spędzam dużo czasu z autorami piosenek w studio. To zabawne, bo kiedy rozmawiasz z młodymi producentami, mówią tylko o najnowszych wtyczkach, ale koniec końców to nie one tworzą hit. Chodzi o napisanie piosenki, melodii, która poruszy twoje serce i dlatego Avicii był tak wielki, dlatego Calvin Harris jest tak wielki, Swedish House Mafia, The Chainsmokers czy DJ Snake. Wszyscy spędzamy tak dużo czasu w studiu z artystami piszącymi piosenki. 

Standardowo na koniec artysta poproszony został o podzielenie się planami na 2022 rok, jak się okazuje nie są one zbyt skomplikowane: 


Cóż, to szalone, ponieważ ten tydzień jest początkiem mojego nowego życia! Od jakiegoś czasu nie koncertuję, a po tym tygodniu nie przestanę aż do października. Pracowałam bardzo ciężko, żeby skończyć wszystkie płyty, więc teraz mogę się skupić na koncertowaniu!

Miejmy nadzieję, że zaowocuje to wieloma świetnymi setami w przyszłości. By nie przegapić innych newsów ze świata muzyki elektronicznej, koniecznie zaobserwujcie nas na Facebooku.

David Guetta at Ultra Music Festival Miami 2022

Sprawdź także


Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →