News

David Guetta i jego 2 miliardy

Gdy wydawał 'The World Is Mine’ czy 'Love Don’t Let Me Go’, wśród polskich klubowiczów miał wielu fanów. Ich wielki sukces sprawił, że Francuz poczuł żyłę złota, której to okazji nie zamierzał zaprzepaścić. 

A przecież chwilę wcześniej znali go dobrze tylko ci, którzy interesowali się francuskim house’em. Niektórzy z Was pewnie pamiętają te czasy, kiedy David Guetta był tylko jednym z setek DJ-ów grających klasyczną muzykę house dla fanów klasycznej muzyki house. 


Mając to na uwadze doprawdy trudno uwierzyć w oszałamiający sukces, jaki udało mu się osiągnąć. Jak sam wspomina – wszystko ruszyło z kopyta w połowie 2009 roku, kiedy to ukazał się jego wspólny track z Black Eyed Peas 'I Gotta Feeling’. Potem następiła lawina megahitów, która wywindowała Francuza w rejony zupełnie kosmiczne – już wtedy wydawało się, że Guetta awansował do najpopularniejszych artystów na świecie. Nagrania podpisane jego nazwiskiem biły rekordy popularności na listach bestsellerów, Youtube, królowały w rozgłośniach radiowych na całym świecie. 

Potem przyszło Spotify – serwis streamingowy będący kolejnym odzwierciedleniem (może najbardziej wiernym z wszystkich?) tego, czego naprawdę słuchają ludzie na całym świecie. Dziś Spotify jest bardzo istotnym medium, które obok Youtube’a jasno i wyraźnie pokazuje, czyja muzyka jest na naszej planecie najpopularniejsza. Jak się okazuje – David Guetta właśnie osiągnął tam pułap 2 miliardów odtworzeń! Jest pierwszym DJ-em, któremu to się udało i zaledwie trzecim artystą w historii. Wcześniej to udało się Eminemowi i Edowi Sheeranowi (!). 


Warto dodać, że wśród posiadaczy największej liczby fanów na Spotify, 47-letni Francuz jest numerem jeden na świecie! Ma ich dokładnie 6.8 miliona. Wyniki ostatnich numerów prezentują się następująco: 'Bad’ 200 milionów odsłuchów, najnowsze 'Hey Mama’ już 90 milionów… 

Nie wiemy, jak Wy, ale my wciąż nie możemy w to uwierzyć, że to wszystko sukcesy gościa, którego wspólne z Garraudem remiksy tak często gościły na naszych plejlistach dekadę temu. Polecamy sobie przypomnieć:

Deep Dish – Flashdance (Guetta & Garraud Remix)

Cerrone Supernature David Guetta & Joachim Garraud Remix

Benny Benassi – Who`s Your Daddy (David Guetta & Joachim Garraud Remix)

I’ve got a life Eurythmics David Guetta Joachim Garraud Remix

Sharam – The One ( Joachim Garraud & David Guetta Remix )

David Guetta – The World Is Mine (Fuck Me I’m Famous Edit) (Featuring JD Davis)

David Guetta & Joachim Garraud – Rock the choice
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →