News

Daft Punk dalej świętują 25-lecie 'Homework’. Album z remiksami trafi na CD i vinyle!

Pierwsza wersja legendarnego już albumu Homework od francuskiego duetu Daft Punk ukazała się na początku 1997-ego roku. Po dwudziestu pięciu latach od wydania pojawił się krążek z remiksami produkcji z płyty, a już niedługo będzie można znaleźć go w sklepach w formie płyty CD lub vinylowej. Z tej okazji chcielibyśmy przypomnieć historię tego świetnego albumu, nad którym reflektowano się jeszcze ponad dwadzieścia lat po premierze!


Homework wiecznie żywe

Historia płyty Homework rozpoczyna się jeszcze na cztery lata przed jej wydaniem, kiedy to Thomas i Guy-Manuel zdecydowali się zaprezentować demo DJ-owi – Stuartowi Macmillanowi podczas rave’u w paryskim Disneylandzie. Były to producenckie początki duetu Daft Punk, bo mowa tutaj o roku 1993-cim. Na wcześniej wspomnianej kasecie demo znalazła się m.in. produkcja pt. Alive, która została wydana w Soma Quality Recordings czyli wytwórni założonej przez szkocki zespół Slam. Jakiś czas później francuski duet zaprezentował tam jeszcze dwa swoje tracki.

Popularność Daft Punk rosła z minuty na minutę, co ostatecznie zaowocowało w podpisaniu kontraktu z Virgin Records. Francuzi ponownie wydali tam utwór Da Funk wraz z drugą produkcją o nazwie Musique. Na rok przed oficjalnym zaprezentowaniem albumu Homework Thomas Bangalter przyznał, że pewne kawałki nie miały ujrzeć światła dziennego i nie znaleźć się na płycie, lecz z racji zadowalających wyników sprzedażowych projekt został nienaruszony.

Na pierwszym albumie studyjnym Daft Punk, nad którym Thomas i Guy-Manuel pracowali w sumie cztery lata znalazło się szesnaście produkcji, z których pięć wydano jako single. Bez wątpienia najpopularniejszym trackiem z całego krążka jest Around The World, które trafiło na pierwsze miejsca list przebojów w Kanadzie, Wielkiej Brytanii czy we Włoszech. Warto wspomnieć, że po 21 latach od premiery Homework serwis Pitchfork postanowił jeszcze raz zrecenzować album podwyższając tym samym notę końcową z 7.6 na 9.2 na 10. Na koniec warto dodać, że projekt został pokryty sześciokrotną platyną i był jednym z najlepiej sprzedających się francuskich krążków w 1997-mym roku!

Posłuchaj oryginalnej wersji albumu Homework od Daft Punk

Niespodziewany jubileusz

Po 25-ciu latach od oficjalnego wydania płyty Homework zespół Daft Punk wydał jej specjalną edycję, która zawierała cały oryginalny krążek oraz piętnaście nowych wersji w postaci remiksów od znanych postaci muzyki elektronicznej. Stało się to dokładnie rok po rozpadzie duetu, co odebrane zostało jako potencjalny powrót. Socialmedia zespołu w postaci Instagrama są nadal aktywne i właśnie wczoraj pojawiły się nowe informacje na temat ich ostatniego wydania.

Album Homework Remixes czyli inaczej 25th Anniversary Edition od 25-ego listopada będzie dostępny do kupienia w postaci płyty CD lub płyty vinylowej. Już teraz można zapisywać się do pre-orderu na Amazonie lub stronie Record Store Day. Cena takiego krążka wynosi od 18 do 30-stu dolarów. Pragnę tylko wspomnieć, że oprócz oryginalnej płyty dostajemy także materiał w postaci remiksów od takich gwiazd jak Roger Sanchez czy zespołu Masters at Work. Dla prawdziwego fana twórczości Daft Punk to prawdziwa okazja, żeby powiększyć swoją kolekcję!

Jubileuszowa wersja albumu Homework oferuje znacznie więcej!

Organizujesz wydarzenie i potrzebujesz bileterii lub wypromowania swojego wydarzenia?

Biletomat.pl znamy się na tym, co robimy – dostarczamy emocje uczestnikom wydarzeń, a ich organizatorom zapewniamy 20-letnie doświadczenie w branży rozrywkowej, niezawodność i skuteczność. Chcesz się o tym przekonać? Sprawdź warunki współpracy z bileterią Biletomat.pl, która wraz z Muno.plRytmy.pl i FTB.pl tworzy rodzinę marek grupy mediowej Time For Friends. Naszym celem jest Twój sukces, a dzięki kompleksowej obsłudze przy sprzedaży biletów i promocji wydarzeń jest on w zasięgu Twojej ręki. Dołącz do stale wydłużającej się listy naszych partnerów, z najbardziej znanymi klubami w Polsce i organizatorami największych imprez, koncertów i festiwali.

Sprawdź także:
Polecamy również

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →